• 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[74] krewetkarium
#1

1.Foto


2. Wymiary
60x35x35

3. Wyposażenie
Oświetlenie
3x15 w
1 - SYLVANIA GROLUX 8500K
2 - PHILIPS Aquarelle TL-D 10000K

Filtracja
Aqua Szut TURBO (N) 750

Ogrzewanie
-100W

4. Dekoracje
2 korzenie znalezione w rzece
kamienie przyniesione również z rzeki

5. Obsada

Fauna
-13 neonów
-5 helenek
-krewetki RC

Flora
-nurzaniec
-mech

6. Parametry wody

PH - 6,5-7
Temp. - 25'C
świecę 10 godz. dziennie [od 10:00 do 20:00]
podmiana wody co tydzień 30%
#2

Bardzo fajne kamienie Smile Masz trochę mało roślin jak na moje oko. Oprócz nurzańca wrzuciłbym dodatkowo coś szybko rosnącego (Hygrophila difformis na tył ?). Ten kamień po lewej na 1 planie psuje wygląd. Przenieś go gdzieś albo wywal.

Zapraszam na Dolnośląskie forum akwarystyczne www.dfa.net.pl
#3

No dobry pomysł z tą Hygrophila difformis, kamień wyrzucę przy następnym czyszczeniu, chcę również zmienić mech na tajwan moss, bo ładnie wygląda Smile
#4

krewetkarium z innesami? to raczej zły pomysł

helenki dobre ale neonki? wg. mnie to klapa ^^ ale to kwestia gustu
#5

(23.08.2011, 16:15)Thorgus napisał(a):  krewetkarium z innesami? to raczej zły pomysł

helenki dobre ale neonki? wg. mnie to klapa ^^ ale to kwestia gustu

A w czym neonki zawadzają w krewetkium??
#6

No właśnie w czym zawadzają ?? krewetki są głównymi mieszkańcami a neonki to po to żeby było coś co pływa i w niczym krewetki ani neonki sobie nie przeszkadzają.
#7

Mała aktualizacja Smile doszła roślina Microsorium pteropus



Jedne z wielu bardzo czerwonych krewet


Helenki znów kopulują, że się nie wstydzą przy krewetach Smile


A o to ich potomstwo na kamieniu, w całym akwa mam jajka helenek
#8

ładnie Big Grin Zbiorniczek bardziej zarośnięty niż ostatnio Smile

300l ,,Ameryka Pł"

Pozdrawiam :D
#9

Chciałbym jeszcze ogarnąć nawożenie Big Grin i wtedy dodać więcej roślin coś na trawnik itpSmile
#10

Ładny się robi ten zbiorniczekSmile Korzeń z mchem robi wrażenie. Tylko podłoże bym zamieniła na coś drobniejszego, bo strasznie mi psuje widok. A moje helenki nic...na bank mam 2 gejsze. Ale Tobie gratuluję potomkówSmile


Skocz do: