• 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobór obsady do zbiornika 240-250L

Mozesz spokojnie trzymac skalary z molinezjami

(21.07.2011, 19:28)sebik2010 napisał(a):  Czy do skalarów mógłbym dokupić molinezje???
Akwarium 250l.
20 szt. neonów
6 szt. zmienniaków
Planuje 4-5 skalarów i 6 molinezji
Potwierdzam, skalary i molinezje nie pogryzą się Tongue ale masz już/zaplanowałeś ponad 30 rybek... nie przesadź z zarybieniem. Przy twoim baniaku poszukałbym bardziej "ambitnych" rybek. Ale.. rzecz gustu Wink
PS. Poprzednie twoje posty zostały przeniesione do forum "Obsady" Staraj się zakładać nowe tematy na właściwych forach

200l./T5 3x45W/kubełek/RO/CO2
Wink 

Witam....
Mam akwarium 240litrow(120-40-50) mam pytanie co do obsady czy moglbym trzymac w nim Pielęgnica plamooka i green terror no i moze zebra. Co sadzicie o takim ukladzie. A, jezeli zda to egzamin to w jakich ilosciach??? Jezeli bedzie to calkowita porazka to co byscie proponowali do green terror i w jakich ilosciach. Dziekuje

Nazwa tematu poprawiona, wątek przeniesiony we właściwe miejsce.

Ostrzeżenie(FORUM WARNING SYSTEM):
20% = Naganna nazwa tematu(musi zawierać ogólny opis problemu). Temat o obsadzie musi być w odpowiednim dziale(obsad)
100%=ban

witam mam juz zamowione akwa w sklepie z pokrywa i filtrem hw 302a
i teraz najwazniejsze co chcem wpuscic

4-5 danio malabarskie
4-5 swiecik kongolanski
25-30 jakies stado jeszcze nie wiem jakie to beda rybki
7 kiryskow
glonojady
4-5 skalarow

co wy na to podola taka obsada

akwa ma standardowe wymiary jak na 240l

Akara zabije każdą pielęgnice w takim akwarium. U mnie w 450l samiec p. pomaranczowopłetwej zabił samca p. Eliotii w walce o terytorium mimo tego że "znali się" od małego, a jeszcze nie osiągnął max rozmiaru (ma 18cm).Jak zdecydowałeś się na Green Terorry to daj jedną pare plus jakieś dodatki na dno; kiryski, zbroiniki.

A, jesli dalbym green terror i zebre, co o tym sadzisz???? A, w jakis ilosciach moglbym je trzymac w moim akwarium??? Dzieki za podpowiedz.

1+1x Skalar
1+1x zbrojnik niebieski
10x kirysek spiżowy
a)15-20x świecik kongijski/bystrzyk czerwonoplamy/świecik żółty/czerwonogłówka
b)35x neon czerwony/hokejówka/żałobniczka/prystelka

Danio pasuje jak wół do karety, dlatego odradzam, to inny biotop, poza tym lepiej prezentuje się jedna ławica, niż kilka w jednym akwarium.
Skalarów stanowczo planujesz za dużo. Dobrana para wystarczy według mnie.

(26.07.2011, 23:23)mcda-p napisał(a):  1+1x zbrojnik niebieski

Zaczną się mnożyć jak wściekłe i po całym akwa będą latały czarne kijanki.
Może lepsze będą jakieś abstrakcyjne zbrojniki jak peckolita vittata czy cuś.

Dwie bardzo terytorialne i agresywne pielęgnice niekiedy je akwaryści łączą lecz nie w tak małych akwariach.Moim zdaniem tylko jeden gatunek w takim akwarium kup 4-5 sztuk młodych i czekaj aż dobierze się para.Możesz spróbować z dwiema parami tego samego gatunku lecz to może się różnie skończyć.

Ok, dzieki. Zamowilem 5 sztuk 3 samice i dwa samce... Dzieki za pomoc.


Skocz do: