• 11 Głosów - 3.36 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie ryby ( i nie tylko ryby) do 20l - 40l zbiornika?

A co myślicie by w akwarium znalazł się prawdziwy koral mięki typu : Sarcophyton sp (Leather Coral) szczepka ?

(13.07.2011, 15:02)Kesi napisał(a):  Na chybił trafił to można sobie chomika kupić, nawiasem mówiąc jest prostszy w obsłudze jak akwarium.

Ciekawe spostrzeżenie Wink

Najlepiej do tych 30 litrów kupić sobie bojownika ...
Kolorowe odmiany są i jest piękny .
Tylko trzeba pokrywę mieć lub przykryć szkłem Big Grin
Pozdrawiam !

Tu się urodziłem i tu doczekam końca - 71 Wrocław FANATYCZNI

(13.07.2011, 19:25)smolki20 napisał(a):  A co myślicie by w akwarium znalazł się prawdziwy koral mięki typu : Sarcophyton sp (Leather Coral) szczepka ?

????
Teraz to się pogubiłem. Jakim cudem chcesz mieć w słodkowodnym akwarium korala??
Sad 

PROSZE doradzcie jakie rybki moge dac do 45l akwarium? mam juz mieczyki czerwone i zielone, głupiki, neonki innesa i czarne, 3 glonojady i 1 kiryska spizowegoSmile) i 1 bocje wspaniała

Mieczyki i bocje nie do tego litrażu. Zdecyduj się na jedna odmianę neonka (10 sztuk) gupiki 1+2 (1 samiec 2 samice) a kirysków dokup 4 i będziesz miał 5

300l ,,Ameryka Pł"

Pozdrawiam :D

(19.07.2011, 11:17)ola18081998 napisał(a):  PROSZE doradzcie jakie rybki moge dac do 45l akwarium? mam juz mieczyki czerwone i zielone, głupiki, neonki innesa i czarne, 3 glonojady i 1 kiryska spizowegoSmile) i 1 bocje wspaniała

Na pewno nie takie jak masz. Do 45l możesz dać harem bojownika albo same gupiki, ewentualnie krewetkarium tam możesz zrobić - Twoja obecna obsada jest zdecydowanie zła.
(19.07.2011, 11:24)lion122 napisał(a):  Mieczyki i bocje nie do tego litrażu. Zdecyduj się na jedna odmianę neonka (10 sztuk) gupiki 1+2 (1 samiec 2 samice) a kirysków dokup 4 i będziesz miał 5

Kirysy rosną spore także raczej do 45 litrów też się nie nadają.

Mieczyki,zbrojnik (glonojad) i bocja nie do takiego litrażu.Zrób tak 10 neonków (innesa lub czarne) dokup 4 kiryski spiżowe gupiki 1+2 ( 1 samiec i dwie samice) uważaj gupiki szybko się rozmnażają.
(19.07.2011, 11:25)Norka1990 napisał(a):  
(19.07.2011, 11:17)ola18081998 napisał(a):  PROSZE doradzcie jakie rybki moge dac do 45l akwarium? mam juz mieczyki czerwone i zielone, głupiki, neonki innesa i czarne, 3 glonojady i 1 kiryska spizowegoSmile) i 1 bocje wspaniała

Na pewno nie takie jak masz. Do 45l możesz dać harem bojownika albo same gupiki, ewentualnie krewetkarium tam możesz zrobić - Twoja obecna obsada jest zdecydowanie zła.
(19.07.2011, 11:24)lion122 napisał(a):  Mieczyki i bocje nie do tego litrażu. Zdecyduj się na jedna odmianę neonka (10 sztuk) gupiki 1+2 (1 samiec 2 samice) a kirysków dokup 4 i będziesz miał 5

Kirysy rosną spore także raczej do 45 litrów też się nie nadają.

No to jak nie kiryski to otoski lub krewetki Smile

300l ,,Ameryka Pł"

Pozdrawiam :D

moge bojownika do gupików?
nie pogryza sie?

Nie bojownika do gupików tylko albo jedno albo drugie - masz za mały zbiornik.

Witam,
Chciałem się podpytać o obsadę do zbiornika 30x30x35. Oświetlenie 18W, CO2 w płynie, filtr kaskada N300 Aquaszut.
Mam na oku:
Bojownika, Pseudomugil furcatus lub gertrudae, Microrasbora galaxy, kiryska miniaturkę, neon czerwony, otosek, krewetki RC lub raczek orange.

Które pasowały by razem z w/w i w jakich ilościach?
Ponadto zastanawiam się nad roślinkami. Chcę zrobić na środku korzeń i oblepić go mchami (singapore lub taivan). Potrzebuję jakiejś roślinki na 1 plan (coś trawkowego) i na plan 3. Myślałem o małym heńku, ale to mało.
Jakieś propozycje?

Kolejne pytanie o podłoże. ILE potrzeba? Czy paczka AQUATIC NATURE SHRIMP-SOIL 1,5L wystarczy? Ewentualnie jakiś zamiennik o podobnej wielkości ziaren i kolorze.


Skocz do: