Postów: 22
3
Dołączył: 23.06.2011
Witam mam akwarium od jakiegoś miesiąca i kiedy podmieniam wodę za każdym razem gotuje wodę i wlewam wodę do wiader czekam w tedy od dwóch do trzech dni
Czy ta metoda ma jakiś sens ?
Jeżeli źle wykonuje to to proszę was o pomoc z tym
Mój znajomy mówi że niepotrzebnie gotuje i czekam za wodą
mówił mi że mam od razu wlewać wodę z kranu do akwarium
PS
Dolewam środek do uzdatniania wody awaryjnej
Czyszczę akwarium raz na dwa tygodnie 1/4 wody wylewam i dodaje 1/4
i 3/4 raz na miesiąc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2011, 15:50 {2} przez
mateusz15.)
Postów: 134
13
Dołączył: 31.03.2011
twój znajomy jest...
nie musisz gotowac wody, wlej sobie do tych wiader wode z kranu i odczekaj 24h zeby sie odstała, wtedy wlej do akw, nigdy nie wlewaj prosto z kranu bo ryby zabijesz
pozdrawiam
Postów: 1,587
131
Dołączył: 17.02.2009
Nie zabije ryb wlewając 1/4 wody kranowej jeżeli nie ma nie wiadomo jak wrażliwych gatunków, ale jeżeli przeżywają podmiany 3/4 wody to na pewno ma odporne gatunki (takich dużych podmian się nie robi).
Postów: 22
3
Dołączył: 23.06.2011
Ja nie wlewam wody kranowej tylko znajomy mi powiedział że mam tak robić
czyli nie mam gotować wody
dzięki za odpowiedź
mam bardzo wrażliwe gatunki dlatego przegotowywałem wodę czekałem aż octanie
ramirezy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2011, 16:49 {2} przez
mateusz15.)
Postów: 1,802
10
Dołączył: 21.03.2008
(12.07.2011, 16:35)tosic napisał(a): twój znajomy jest...
(...)
nigdy nie wlewaj prosto z kranu bo ryby zabijesz
Ja też wlewam wodę prosto z kranu, i co jestem?
Po co właściwie Twoim zdaniem odstawia się wodę przed podmianą?
Zapraszam do lektury:
http://www.akwaswiat.net/restart-podmian...054-2.html
I zachęcam do korzystania z opcji SZUKAJ
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2011, 21:59 {2} przez
Kejdi.)
Postów: 1,627
36
Dołączył: 16.01.2010
(12.07.2011, 21:55)Kejdi napisał(a): Ja też wlewam wodę prosto z kranu, i co jestem?
Po co właściwie Twoim zdaniem odstawia się wodę
" Na pewno poprawiasz samopoczucie Twoim rybom "
Słyszałaś zapewne o metalach ciężkich i chlorze?
(12.07.2011, 15:49)mateusz15 napisał(a): Witam mam akwarium od jakiegoś miesiąca i kiedy podmieniam wodę za każdym razem gotuje wodę i wlewam.
Czy ta metoda ma jakiś sens ?
Ma sens jak chcesz ją zmiękczyć tylko, że jak o ten efekt Ci chodzi to musi się trochę dłużej gotować nawet do około 10min. w zależności jaki chcesz mieć efekt.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2011, 22:43 {2} przez
toomeka@wp.pl.)
Postów: 1,802
10
Dołączył: 21.03.2008
(12.07.2011, 22:39)toomeka@wp.pl napisał(a): " Na pewno poprawiasz samopoczucie Twoim rybom "
Słyszałaś zapewne o metalach ciężkich i chlorze?
No piękny cytat

Słyszałam wyobraź sobie, wiedziałbyś o tym gdybyś zajrzał do tematu, do którego link podałam w tamtym poście.
Jak ma się odstawianie wody do metali ciężkich? :/
Postów: 1,627
36
Dołączył: 16.01.2010
(12.07.2011, 23:32)Kejdi napisał(a): Jak ma się odstawianie wody do metali ciężkich? :/
Tak ma się, że metale ciężkie po odstawieniu osiadają na dnie i wlewając wodę do zbiornika należy uważać by nie zruszyć dennej warstwy czyli najlepiej odciągać wężykiem(nie z dna tylko z powierzchni) pozostawiając jakąś ilość wody na dnie. Resztę wylać.
Postów: 1,587
131
Dołączył: 17.02.2009
Nie przesadzajmy, jak się ma palety no to dobra, niech ta woda sobie odstoi, możesz tej z dna nie zaciągać. Ale przy większości ryb podmianka 20-30% na wodę prosto z kranu nie odstaną nie robi różnicy, sam też leję prosto z kranu, tyle że około 10% tygodniowo (w LT i tak się powinno rzadziej). Razbory klinowe i krewety z 4 gatunków nie narzekają.
W zoologicznych podejrzewam że wszystkie zakupione ryby do kranówki trafiają, oczywiście takiej z toksycznym stężeniem związków azotu.
Postów: 22
3
Dołączył: 23.06.2011
zostaje przy swojej metodzie czyli przegotowywanie i czekanie aż woda octanie