• 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MĘTNA WODA - PYTANIA I ODPOWIEDZI TUTAJ -ZAPRASZAMY!

Witam. Jakiś miesiąc temu założyłam akwarium. Po 2 tyg zdechły mi 4 gupiki i glonojad. Zostały neony Inessa i 2 kiryski.A w wodzie pojawił się zgniło zielony nalot. Osiada dosłownie na wszystkim. Tem.jest odpowiednia, bo 25st. Filtr działa, światło jest. Roślinki są 3. Żwirek zrobił się żółty. Wie ktoś co to może być??? Jak temu zaradzić???

Witam! Wczoraj kupiłem akwarium 54l w zestawie z grzałką i filtrem. Kupiłem również żwirek akwarystyczny (jest bardzo drobny, taki jak piasek) wypłukałem go 2 razy, włożyłem do akwarium i zalałem wodą. Od wczoraj woda jest bardzo mętna. Mam pytanie. Czemu tak jest i czy podłączyć filtr lub grzałkę?

No jasne, że podłączyć filtrSmile Żwirek może słabo wypłukałeś, ale wcześniej czy później wszystko opadnie. Podłącz filtr i grzałkę i niech sobie dojrzewa...

Witam
Moje akwarium ma całe 3 tygodnie
Wielkość 50 l
Wysypane żwirkiem warstwa ok 4 cm, Roślinek żywych nie mam tylko 2 plastykowe.
A rybki mam takie: 2 gubiki, 2 molinezje, 2 mieczyki czarne, 2 mieczyki pomarańczowe, 9 neonek, 4 danio, 2 brzanki pięciopręgie, i jeszcze dwie rybki z szare z taką kropką na ogonie których nazwy zapomniałam.
I to moje akwarium jest ciągle jakieś takie mętne, a dzisiaj rano znalazłam jednego gubika martwego. Czytałam tu na forum o tym odmulaniu dna czy mogła bym prosić o opis jak sie za to zabrać? Bo nie wiem za bardzo jak to ma wyglądać, a może właśnie zamulone dno jest powodem tej mętnej wody.
Pozdrawiam

(14.06.2011, 09:43)Sabina84 napisał(a):  Witam
Moje akwarium ma całe 3 tygodnie
Wielkość 50 l
Wysypane żwirkiem warstwa ok 4 cm, Roślinek żywych nie mam tylko 2 plastykowe.
A rybki mam takie: 2 gubiki, 2 molinezje, 2 mieczyki czarne, 2 mieczyki pomarańczowe, 9 neonek, 4 danio, 2 brzanki pięciopręgie, i jeszcze dwie rybki z szare z taką kropką na ogonie których nazwy zapomniałam.
I to moje akwarium jest ciągle jakieś takie mętne, a dzisiaj rano znalazłam jednego gubika martwego. Czytałam tu na forum o tym odmulaniu dna czy mogła bym prosić o opis jak sie za to zabrać? Bo nie wiem za bardzo jak to ma wyglądać, a może właśnie zamulone dno jest powodem tej mętnej wody.
Pozdrawiam
http://www.akwaswiat.net/do-poczatkujacy...-4872.html

(14.06.2011, 09:43)Sabina84 napisał(a):  Witam
Moje akwarium ma całe 3 tygodnie
Wielkość 50 l
Wysypane żwirkiem warstwa ok 4 cm, Roślinek żywych nie mam tylko 2 plastykowe.
A rybki mam takie: 2 gubiki, 2 molinezje, 2 mieczyki czarne, 2 mieczyki pomarańczowe, 9 neonek, 4 danio, 2 brzanki pięciopręgie, i jeszcze dwie rybki z szare z taką kropką na ogonie których nazwy zapomniałam.
I to moje akwarium jest ciągle jakieś takie mętne, a dzisiaj rano znalazłam jednego gubika martwego. Czytałam tu na forum o tym odmulaniu dna czy mogła bym prosić o opis jak sie za to zabrać? Bo nie wiem za bardzo jak to ma wyglądać, a może właśnie zamulone dno jest powodem tej mętnej wody.
Pozdrawiam

Po pierwsze , akwarium jest bardzo przerybione. Po drugie pewnie wpuściłaś ryby za wcześnie . Dopiero teraz po 3 tyg. powinnaś powoli wpuszczać ryby.
Po trzecie muszą być jakieś żywe roślinki.
Po czwarte obsada jest do redukcji :
Wywal mieczyki , brzanki i molinezje.
Zostaw sobie tylko 9 neonek , dokup Gupików(nie gubików) najlepiej zeby było 1samiec i 2 samice .
Odmul dno , podmien 40% wody ( kranówka musi odstać min 1 dzień np: w butelce)
Jaki masz filtr ?

A co do odmulania to na allegro masz takie tanie odmulacze za 5 zł kup i odmul pożadnie .

Jeżeli pisze źle prosze o poprawe bardziej doświadczonych akwarystów.

[112l] Ogólne





nie wiem co jest przyczyną tego że woda nie jest krystalicznie czystaSad pływają w niej takie drobne męty czy cóś czy to wina podłoża? czy filtra? nie mam pojęcia
podłoże pro-soil aquatica
filtr tetra 700

A w kuble akie masz wkłady. Może zastosuj watę na próbę.

watę? a ja się zastanawiam czy to właśnie nie od watyBig Grin mam gąbki, biobale, ceramikę, keramzyt i watę

Jak wpakowałeś zwykła, kosmetyczną to bardzo możliwe Wink


Skocz do: