• 8 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie podłoże jest najlepsze dla Twojego akwarium? - temat zbiorczy - tu pytaj

"sęsie" mój ulubiony cytat taki miłosny "Bo bez Ciebie nic nie ma SĘSU" Wink
No a co do tematu.
To po kiego Ci zeolit przecie to drogo wychodzi takie podłoże.
A po drugie za naturalne to to nie będzie.

http://sepher.eportal.com.pl/dfa/

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne
Polecam :)

a jeśli chodzi o piasek... to lepiej taki grubszy z kamyczkami czy o takiej ziarnistości jak na plaży?

jak na plaży Wink

http://sepher.eportal.com.pl/dfa/

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne
Polecam :)

A to zależy od gustów i wielkości zbiornika. Jeśli chodzi o naturalne podłoże to do zbiorników nano i tych poniżej 1000l dałbym piasek, a dopiero w większych żwir. Wiem, że sam mam naleciałości żwiru, ale uwierz mi to nie wygląda zbyt ładnie i nigdy już tego błędu nie powtórze.

Pozdrawiam.
[100l] - "Gupikarium"

Otrzymałem już wyżej wspomniany piasek. Wizualnie wygląda super. Niby wygląda na ostry ostry, ale wydaje mi się, że żadna ryba nie powinna ucierpieć z jego powodu - stwierdzone dotykiem ręki. A ocet? http://www.youtube.com/watch?v=R4t2CBUWPR4

Czy przy takiej rekcji na ocet warto coś działać? Bo fajny ten żwirek...

Mam dokładnie takie same odczucia jak Ty, niech wypowiedzą się znawcy, chociaż chyba nikt tutaj nie zagląda. Poza tym nie chciałbym, że to podłoże podnosiło mi PH, bo planuję mieć stadko neonów czerwonych, więc niewskazane Smile

(01.04.2011, 15:22)_neon_ napisał(a):  Mam dokładnie takie same odczucia jak Ty, niech wypowiedzą się znawcy, chociaż chyba nikt tutaj nie zagląda. Poza tym nie chciałbym, że to podłoże podnosiło mi PH, bo planuję mieć stadko neonów czerwonych, więc niewskazane Smile
Ja to mam plus - pod żwirkiem będę miał ziemię ogrodową, która... teoretycznie powinna mi obniżać pH, więc może się uda utrzymać jakąś równowagę.

Jaki dobry substrat dla roślin [/align] polecicie do ok.25 zł. za 1,5-2 kg.
I dobrze by było gdyby to był taki ,, pod żwirowy "( czyli żeby potem przykryć go żwirkiem ale żeby warstwa substratu była niska ok. 1-1,5 cm. ponieważ mam niskie akwarium.
Najlepiej podajcie link do sklepu gdzie można go kupić.
. rośliny raczej niewymagające - nurzaniec,rogatek sztywny ,rotala indica, Blyxa Japonica, jakieś crypto, ponikło żyworodne, Wąkrotka Białogłowa,p itp.

I przy okazji jakie nawozy kupić do tego składu.
Jestem początkującym w dziedzinie roślin więc proszę o porady.

(01.04.2011, 16:47)JBL napisał(a):  Ja to mam plus - pod żwirkiem będę miał ziemię ogrodową, która... teoretycznie powinna mi obniżać pH, więc może się uda utrzymać jakąś równowagę.
Czyli co kolego dajemy to podłoże? Masz może żwirek kwarcowy, obojętnie jakiej gramatury, on w ogóle nie reaguje z octem, nic a nic? Czy delikatnie także? Ide go płukać właśnie zaraz, zamierzam kupić testy do wody to będę badał jak sytuacja wygląda, bo do zarybienia jeszcze troche czasu minie, na aukcji było wyraźnie napisane, że nie zmienia właściwości wody, zobaczymy...

Ja daję ten żwirek. Wrzucę go, bo ja mam mniej czasu na ogarnięcie wszystkiego. Rośliny już siedzą w słoikach i czekają.

Oprócz tego mam trochę grysu, ale jest duży, gruby, a to mi się średnio podoba, więc go nie dam.


Skocz do: