• 16 Głosów - 3.38 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaka obsada do Twojego akwarium?

(23.01.2011, 11:00)mcda-p napisał(a):  
(23.01.2011, 02:24)dawidd115 napisał(a):  czy taka obsada pasuje chce zakupic do baniaka 126litrowego takie rybki jak 20 neonków inesa,2 ramirezy,2 pretniki karlowate,4 kiryski i klonojada czy taka obsada pasuje mi do akwarium mam pytanko czy pretniki i ramirezy mam kupic parki czy jak

Wg mnie musisz się zdecydować albo na prętniki albo ramirezy. Jeśli te pierwsze to harem 1+2, jeśli te drugie to parkę. Planujesz za mało kirysków, przydałoby się conajmniej 6 sztuk bo to stadne ryby.

acha ok to zamiast tych prętników co moge dozucic prosze o rade

(28.01.2011, 00:38)dawidd115 napisał(a):  
(23.01.2011, 11:00)mcda-p napisał(a):  
(23.01.2011, 02:24)dawidd115 napisał(a):  czy taka obsada pasuje chce zakupic do baniaka 126litrowego takie rybki jak 20 neonków inesa,2 ramirezy,2 pretniki karlowate,4 kiryski i klonojada czy taka obsada pasuje mi do akwarium mam pytanko czy pretniki i ramirezy mam kupic parki czy jak

Wg mnie musisz się zdecydować albo na prętniki albo ramirezy. Jeśli te pierwsze to harem 1+2, jeśli te drugie to parkę. Planujesz za mało kirysków, przydałoby się conajmniej 6 sztuk bo to stadne ryby.

acha ok to zamiast tych prętników co moge dozucic prosze o rade
moze ktos odpisac

(28.01.2011, 00:38)dawidd115 napisał(a):  acha ok to zamiast tych prętników co moge dozucic prosze o rade

Nic. Ja bym zostawił taką obsadę, jaką proponuję mcda-p. Z tym że Neony Innesa, wymieniłbym na Zwinniki Jarzeńce lub Blehera...
No i zrezygnował bym ze Zbrojników (Glonojadów)

Możesz też zainwestować w słownik ortograficzny, albo jeśli jesteś leniwy, w przeglądarkę podkreślającą błędy...

Cześć to mój 1 post Smile Więc jest mi bardzo miło.

Mam nieduże akwarium 45L(50x30x26/30-bo takie owalne z przodu jest), ph ok 7. 24-26stopni, 4 roślinki.
Mam w nim na razie, zbrojnika niebieskiego i kosiarkę (+ ślimaka),

I tak sobie myślę aby dokupić kosiarce kompana.
Do tego myślę o jakiś 4-5 Mieczykach (samiczki)
i może 3-4 Molinezjach.

Co sądzicie o takiej obsadzie i czy nie za gęsto na taki zbiorniczek?

Naturalnie zakładam że jak rybki podrosną, to dostaną >100, ale chodzi mi o ilość aby nie było im ciasno, z tego co wyczytałem to w miarę będą się rozkładały poziomem życia w akwarium, ale mimo wszystko 45 to nie dużo.

Witaj, miło mi również, mam nadzieję że trochę z nami zostaniesz i poczytasz forum. Wiedza ci się przyda bo twoja aktualna obsada woła o pomstę do nieba.
Kosiarki są od 200l, Zbrojnik dość podobnie.
Żadnych mieczyków ani molinezji.
Możesz tu wpuścić 10 Neonów Innesa i Bojownika + 5 otosków...
Aktualna obsada do oddania.

(30.01.2011, 00:01)Kondziu360 napisał(a):  Witaj, miło mi również, mam nadzieję że trochę z nami zostaniesz i poczytasz forum. Wiedza ci się przyda bo twoja aktualna obsada woła o pomstę do nieba.
Kosiarki są od 200l, Zbrojnik dość podobnie.
Żadnych mieczyków ani molinezji.
Możesz tu wpuścić 10 Neonów Innesa i Bojownika + 5 otosków...
Aktualna obsada do oddania.

Dzięki za odpowiedź, na pewno zostanę Wink Czy coś zamiast bojownika można wprowadzić? A i czy ślimaka którego mam, też muszę oddać przed wzięciem otosek, bo przeczytałem że żywią się ślimakami.

Jakiego masz śliamka? Ampularię?

http://www.akwaswiat.net/jakie-ryby-nie-...-5288.html

http://www.akwaswiat.net/zestaw-gotowych...16464.html

(30.01.2011, 00:38)Kondziu360 napisał(a):  Jakiego masz śliamka? Ampularię?

http://www.akwaswiat.net/jakie-ryby-nie-...-5288.html

http://www.akwaswiat.net/zestaw-gotowych...16464.html

Neritine o ile się nie mylę patrzyłem jeszcze na obrazki i wygląda jak ten gatunek Smile A i dzięki za linki Smile

Zanim coś postanowisz, pytaj Wink I oddaj aktualną obsadę do sklepu.

Aha, co do Otosków i ślimaka - nigdy nie miałem takiego składu, ale z tego co czytałem w googlach, Otosek go nie ruszy.

(30.01.2011, 01:46)Kondziu360 napisał(a):  Zanim coś postanowisz, pytaj Wink I oddaj aktualną obsadę do sklepu.

Aha, co do Otosków i ślimaka - nigdy nie miałem takiego składu, ale z tego co czytałem w googlach, Otosek go nie ruszy.

Tak jest Smile

Muszę teraz przedyskutować z dziećmi oddanie glonojada który już ma imię i kosiarki Smile Albo przekonanie żony do >100L ... Wink


Skocz do: