• 16 Głosów - 3.38 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaka obsada do Twojego akwarium?

(01.01.2011, 23:21)XIPHO napisał(a):  
(01.01.2011, 22:54)angmat18 napisał(a):  Witam. Po raz drugi zamieszczam swój wątek gdyż z poprzednim zgrzeszylem Big Grin (nie to miejsce na forum i brak konkretnych informacji)
A wiec zamierzam założyc akwa 720l (200x60x60), oświetlenie to 2 razy T8 58W. Filtr zewnętrzny Aquael unimax 700 - wystarczy? Dwie grzałki 300W.
Moja proponowana obsada (Amazonia):
- pstrążenica marmurkowana
- żaglowce/paletki
- neon inessa/czerwony
- pielęgniczki (duży problem z wyborem gatunku...)
- zbrojniki niebieskie
- cos do czyszczenia resztek pokarmu, wiem ze kiryski mialyby trudny żywot z pielęgniczkami.

Proszę o pomoc w doborze obsady, ilości ryb oraz ewentualne korekty sprzętu. Chcę miec w domu prawdzimy skrawek Amazonki i wszystko do osiągnięcia tego celu chcę zrobic.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Planujesz dużo roślin, czy raczej korzenie i czarną wodę?
Jeśli rośliny to zdecydowanie za mało światła

jak będziesz miał pielęgniczki to będzie ciężko z roślinami

(12.01.2011, 18:30)zuuuzka napisał(a):  
(01.01.2011, 23:21)XIPHO napisał(a):  
(01.01.2011, 22:54)angmat18 napisał(a):  Witam. Po raz drugi zamieszczam swój wątek gdyż z poprzednim zgrzeszylem Big Grin (nie to miejsce na forum i brak konkretnych informacji)
A wiec zamierzam założyc akwa 720l (200x60x60), oświetlenie to 2 razy T8 58W. Filtr zewnętrzny Aquael unimax 700 - wystarczy? Dwie grzałki 300W.
Moja proponowana obsada (Amazonia):
- pstrążenica marmurkowana
- żaglowce/paletki
- neon inessa/czerwony
- pielęgniczki (duży problem z wyborem gatunku...)
- zbrojniki niebieskie
- cos do czyszczenia resztek pokarmu, wiem ze kiryski mialyby trudny żywot z pielęgniczkami.

Proszę o pomoc w doborze obsady, ilości ryb oraz ewentualne korekty sprzętu. Chcę miec w domu prawdzimy skrawek Amazonki i wszystko do osiągnięcia tego celu chcę zrobic.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Planujesz dużo roślin, czy raczej korzenie i czarną wodę?
Jeśli rośliny to zdecydowanie za mało światła

jak będziesz miał pielęgniczki to będzie ciężko z roślinami

Dlaczego ciężko?? , przecież wiele osób ma je w akwariach roślinnych...

-.-'

Teraz ja chciałb6ym o coś zapytać.
Posiadam akwarium o pojemności 100l. Chciałbym zmienić w nim trochę obsadę. Narazie wygląda ona tak:
kirysek spiżowy-3
brzanka pięciopręga-3
gupiki pawie oczko-3
molinezje-2
mieczyki-2
neony inessa-11
zbrojnik niebieski-1.

Planuję wyrzuć(oddać) wszystkie gupiki i mieczyki.
Dorzucić 2/3 molinezje(mam narybek), 2 brzanki, 3 kiryski i jednego bojownika syjamskiego.

A więc ma to wyglądać tak:
kirysek spiżowy-6
brzanka pięciopręga-5
molinezje-4/5
neony inessa-11
bojownik syjammski-1
zbrojnik niebieski-1.

Ewentualnie mógłbym oddać brzanki i wtedy byłaby jedną większa ławica-neony.
I moje pytanie jest takie:
czy ta obsada(ta planowana) będzie odpowiednia?

czy taka obsada pasuje chce zakupic do baniaka 126litrowego takie rybki jak 20 neonków inesa,2 ramirezy,2 pretniki karlowate,4 kiryski i klonojada czy taka obsada pasuje mi do akwarium mam pytanko czy pretniki i ramirezy mam kupic parki czy jak

(23.01.2011, 02:24)dawidd115 napisał(a):  czy taka obsada pasuje chce zakupic do baniaka 126litrowego takie rybki jak 20 neonków inesa,2 ramirezy,2 pretniki karlowate,4 kiryski i klonojada czy taka obsada pasuje mi do akwarium mam pytanko czy pretniki i ramirezy mam kupic parki czy jak

Wg mnie musisz się zdecydować albo na prętniki albo ramirezy. Jeśli te pierwsze to harem 1+2, jeśli te drugie to parkę. Planujesz za mało kirysków, przydałoby się conajmniej 6 sztuk bo to stadne ryby.

(20.01.2011, 17:05)JAmaTO napisał(a):  Teraz ja chciałb6ym o coś zapytać.
Posiadam akwarium o pojemności 100l. Chciałbym zmienić w nim trochę obsadę. Narazie wygląda ona tak:
kirysek spiżowy-3
brzanka pięciopręga-3
gupiki pawie oczko-3
molinezje-2
mieczyki-2
neony inessa-11
zbrojnik niebieski-1.

Planuję wyrzuć(oddać) wszystkie gupiki i mieczyki.
Dorzucić 2/3 molinezje(mam narybek), 2 brzanki, 3 kiryski i jednego bojownika syjamskiego.

A więc ma to wyglądać tak:
kirysek spiżowy-6
brzanka pięciopręga-5
molinezje-4/5
neony inessa-11
bojownik syjammski-1
zbrojnik niebieski-1.

Ewentualnie mógłbym oddać brzanki i wtedy byłaby jedną większa ławica-neony.
I moje pytanie jest takie:
czy ta obsada(ta planowana) będzie odpowiednia?

Molinezje nie pasują do obsady-inne parametry wody.
Neonów dałbym 15-20
Te brzanki podobno obgryzają weloniaste ryby.W takim razie dałbym albo te 5 brzanek,albo bojowniki 1+2
Zbrojnik i kiryski ok.

Docelowo:
brzanka pięciopręga-5/bojownik syjamski 1+2
neon innesa- 15-20
kirysek spiżowy-6
zbrojnik niebieski-1

112l Malawi,54l kotnik dla młodych Saulosi Coral

Witam. Mam swoje akwarium (180l) już ok 1,5 roku. Obecna obsada to 3 skalary, 4 kiryśniki czarnoplame, 2 zbrojniki z tym że jeden ma ok 25 cm długości i drugi jest malutki (zbrojnik niebieski) i już chyba nie urośnie bo jest przeniesiony z małego akwarium. Do tego mam jeszcze 12 neonów Innesa. Chciałbym cos jeszcze dodać. I tu pytanie do was bardziej doświadczonych co można by jeszcze dorzucić aby nie przedobrzyć.

Szału ni ma. Ile czasu te skalary trzymasz? Nie jest aby tak, że dwa pływają razem a jeden od nich stroni?
Neonów na pewno możesz dorzucić, innych ryb ławicowych nie polecam bo misz masz wyjdzie z tego.

No jest tak jak mówisz, że dwa pływają razem a jeden osobno. Skalary mam od początku. Może i ławice nie bardzo już tu będą pasowały ale może dało by się wkomponować jakąś parkę lub coś.

Parka czegoś większego nie bardzo, ze skalarami ciężko się żyje. Może sumiki szkliste? Nikomu nie wadzą a wyglądają co najmniej cudacznie. Musiałbyś ich kilka wpuścić. No i neonów dać jeszcze raz tyle.


Skocz do: