• 17 Głosów - 3.71 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OBSADA 50l-90l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Spokojnie możesz łączyć te gatunki tak jak napisałem, no może oprócz Kardynałków...Smile

Pozdrawiam
Rafał

Czyli obsada mogłaby wyglądać tak:
1+2 prętnik karłowaty (jak odróżnić płeć w zoologicznym (młode rybki))
10x pseudomugil connieae (5 samców, 5 samic?)
5 x kirys panda
5 x otosek
lub
1+2 ramirezy
10 x pseudomugil connieae/razbora
5 x kirys panda
5 x otosek
Czy do akwa mogę dorzucić jeszcze jakieś ślimaki? a czy do obsady nr. 2 mogłabym wrzucić te krewetki? (ramirezki nei zjedzą? Jak urządzić akwa dla kirysów i krewetek?)_

Możesz ślimaki i krewetki,nie nie zjedzą Wink
Jak urządzić:
1.mósisz zakupić troszkę mchów dla krewetek
2.podłoże to najlepiej piasek dla delikatnych kirysków i krewetek Smile

http://sepher.eportal.com.pl/dfa/

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne
Polecam :)

(13.01.2011, 18:40)Teska napisał(a):  Czyli obsada mogłaby wyglądać tak:
1+2 prętnik karłowaty (jak odróżnić płeć w zoologicznym (młode rybki))
10x pseudomugil connieae (5 samców, 5 samic?)
5 x kirys panda
5 x otosek

Tak, Prętniki rozróżnisz po tym że samiec jest brązowy niebieskie paski, a samica mniejsza cała srebrna.

(13.01.2011, 18:40)Teska napisał(a):  1+2 ramirezy
10 x pseudomugil connieae/razbora
5 x kirys panda
5 x otosek

Też jest ok.

(13.01.2011, 18:40)Teska napisał(a):  Czy do akwa mogę dorzucić jeszcze jakieś ślimaki? a czy do obsady nr. 2 mogłabym wrzucić te krewetki? (ramirezki nei zjedzą? Jak urządzić akwa dla kirysów i krewetek?)_

W oby dwóch obsadach możesz wrzucić Krewetki razem z Ślimakami. ramirezy nie powinny jeść Krewetek co najwyżej tylko przegonić. Co do wystroju to przy Krewetkach patrz na dużą ilość roślin, a przy Kiryskach na piasek na dnie.

Pozdrawiam
Rafał

Witam, zakładam nowe akwarium, wymiary 60x30x40, 72l
Myślałam nad stadkiem neonków(10-12), kilka kirysków panda na dno, do tego harem prętników lub parka ramirezek. Tu jest moje pytanie, czy mogę trzymać razem harem prętników i ramirezy? Czy będą się przeganiać itp.?

"w kupie jest moc!"

Prawdopodobnie będą się przeganiać, ale to różnie bywa, jeżeli masz zaprzyjaźniony sklep to możesz kupić obydwie ryby i jeżeli będą się przeganiać, oddać jedną z nich. Smile

Neonów możesz spokojnie dać 15 sztuk.

Pozdrawiam
Rafał

Ok, dziękiSmile

"w kupie jest moc!"

Mam pytanie, czy kiryski nadają się do 52 litrowego akwarium z gupikami ,neonami i prętnikami? (jest jeszcze jeden glonojad)

(18.01.2011, 12:31)Gupiker napisał(a):  Mam pytanie, czy kiryski nadają się do 52 litrowego akwarium z gupikami ,neonami i prętnikami? (jest jeszcze jeden glonojad)

Zależy jakie Kiryski, glonojada tam nie powinno być.

Pozdrawiam
Rafał

Ja kupiłbym welonke bo bardzo je lubie Tongue ale to już jest twoja decyzja ;p


Skocz do: