• 16 Głosów - 3.38 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaka obsada do Twojego akwarium?

Tak,możesz mieć r.plamiste + otoski.
8-15x razbora plamista
5xotosek

-.-'

Witam, jaka jest zasada obsady zbiorników? Czy proponując dana obsadę kierujecie się doborem "na oko" czy dane rybki mają jakieś minimalne i maksymalne ilości litrów przypadających na osobnika. Rozumiem jeśli chodzi o pyszczaki czy inne pielęgnice, ale np. małe ławicowe rybki? Mam nadzieję, że pytanie w dobrym dziale, jeśli nie proszę moderatora o przeniesienie w odpowiedniejsze miejsceSmile Pozdrawiam

Witam.
Mam nowe akwarium. Z 15 lat temu zajmowałam się hodowlą rybek, ale to były rybki proste w hodowli- gupiki, mieczyki, molinezje, platki. Tym razem chciałabym bardziej dekoracyjne i bardziej wymagające: chciałabym mieć Pielęgniczkę ramireza, neonki, krewetki red cherry, może coś typu glonojad do czyszczenia Smile bardzo lubie też danio pręgowane, ale to juz bedzie chyba za ciasno Sad
Moje akwarium ma 40 litrów: 50x30x30. Piasek biały bardzo drobny, skały, niewiele roślin, konar. Oczywiście filtr z napowietrzaczem i grzałka. Akwa jasne poświetlane. Poczytałam o tych pielęgniczkach i wiem ze na taki metraz to max 2 szt. Do tego musze dokupić roslin aby miały kryjówki. Czy inne planowane rybki mogą być? Jeśli tak to ile?
Pozdrawiam i z góry dziekuję za podpowiedz.

witam zbiornik 54 l jaka obsada i drugi zbiornik 126l jaka obsada
rybki: gupiki, neony mieczyki molinezje kiryski danio glonojady i slimaki

Narazie mam

3 x neonki
3 x molinezje
2 x danio (RÓŻOWE)
2 x Skalary
1 x Glonojad
1 x bojownik (samiec
1 x bojownik (samiczka)
1 x ?? nieznam rodzaju
______________________________Chciałbym mieć _________________________________________
14 x neonek
4 x żółte glonojady
4 x Fantomy
8 x Molinezji
4 x WELONKI!!!

(31.12.2010, 23:21)Martin988 napisał(a):  Narazie mam

3 x neonki
3 x molinezje
2 x danio (RÓŻOWE)
2 x Skalary
1 x Glonojad
1 x bojownik (samiec
1 x bojownik (samiczka)
1 x ?? nieznam rodzaju
______________________________Chciałbym mieć _________________________________________
14 x neonek
4 x żółte glonojady
4 x Fantomy
8 x Molinezji
4 x WELONKI!!!

Jaki litraż?to najważniejsze.
Welonki odpadają ze względu na wymagania.

-.-'

Witam, dostałam akwarium profilowane 72 l 60x30x40 z oświetleniem T5, filtrem wewnętrznym z deszczownią - 450l/h. Doradzcie mi obsadę. Zastanawiałam się nad
bojownikiem 1+2
gupikammi 1+2/3
kiryski/otoski 5

Proszę o wasze propozycję obsady (i może propozyje roślinkek bez CO2)

Obsada może być tylko bez gupików,po złe połączenie z bojownikami , możesz zamiast nich dać grupę razborekSmile

-.-'

(01.01.2011, 10:17)Seoo napisał(a):  
(31.12.2010, 23:21)Martin988 napisał(a):  Narazie mam

3 x neonki
3 x molinezje
2 x danio (RÓŻOWE)
2 x Skalary
1 x Glonojad
1 x bojownik (samiec
1 x bojownik (samiczka)
1 x ?? nieznam rodzaju
______________________________Chciałbym mieć _________________________________________
14 x neonek
4 x żółte glonojady
4 x Fantomy
8 x Molinezji
4 x WELONKI!!!

Jaki litraż?to najważniejsze.
Welonki odpadają ze względu na wymagania.

on ma chyba akwa 200L ponieważ pisał o tym w innym temacie

Witam. Po raz drugi zamieszczam swój wątek gdyż z poprzednim zgrzeszylem Big Grin (nie to miejsce na forum i brak konkretnych informacji)
A wiec zamierzam założyc akwa 720l (200x60x60), oświetlenie to 2 razy T8 58W. Filtr zewnętrzny Aquael unimax 700 - wystarczy? Dwie grzałki 300W.
Moja proponowana obsada (Amazonia):
- pstrążenica marmurkowana
- żaglowce/paletki
- neon inessa/czerwony
- pielęgniczki (duży problem z wyborem gatunku...)
- zbrojniki niebieskie
- cos do czyszczenia resztek pokarmu, wiem ze kiryski mialyby trudny żywot z pielęgniczkami.

Proszę o pomoc w doborze obsady, ilości ryb oraz ewentualne korekty sprzętu. Chcę miec w domu prawdzimy skrawek Amazonki i wszystko do osiągnięcia tego celu chcę zrobic.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


Skocz do: