• 20 Głosów - 4.3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

<<<<<<<< CO TO JEST ZA RYBA? >>>>>>>> Zidentyfikuj gatunek ryby w tym temacie.

Nie wiem co kupiłam - mam je w dwóch odmianach: cytrynową i czerwoną, przy czym kolory dotyczą tylko płetw:



200 l. towarzyskie
5x skalar
7 x zwinnik Blehera
1 x mieczyk
5 x razbora klinowa
5 x bystrzyk
4 x kirys
5 x zbrojnik
1 x gurami dwuplamiste
2 x gurami mozaikowe
4 x neon (pozostałość po 20 szt.stadku)

to bystrzyki

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg

(19.10.2010, 22:52)top2107 napisał(a):  to bystrzyki

bystrzyki, bystrzyki, bystrzyki.... muszę zapamiętać... Dziękuję. Choć może nie muszę bo doradzają mi "forumowicze" oddanie większej części moich ryb..., buuuuu.

200 l. towarzyskie
5x skalar
7 x zwinnik Blehera
1 x mieczyk
5 x razbora klinowa
5 x bystrzyk
4 x kirys
5 x zbrojnik
1 x gurami dwuplamiste
2 x gurami mozaikowe
4 x neon (pozostałość po 20 szt.stadku)

(18.10.2010, 22:18)miły11111 napisał(a):  co to za gatunek suma ?

http://img85.imageshack.us/img85/9466/zdjcie003z.jpg
http://img409.imageshack.us/img409/6513/zdjcie004f.jpg
nie wyraźne bo z komórki ...

Jak już to jest to Sum indyjski (krzaczasty) (Heteropneustes fossilis), a nie Długowąs żabi (Clarias batrachus). Dziwne, że po porównaniu fotek w necie i ryby w swoim akwarium nie zauważyłeś, że są to dwie zupełnie inne ryby.

Witam jestem tu nowy. dostałem akwarium z rybkami i nie wiem za bardzo jak sie zabrać za ich hodowanie żeby nie zrobić im krzywdy. jestem kompletnie początkujący ale troche juz o tym czytałem wiem ze bede musiał wymienić filtr bo ten który mam jest stary i niezbyt dobry.     to te rybki teraz pytanie co kupić do akwarium jak je wyposażyć. i jak poradzić sobie z tym ze akwarium musi dojrzeć a ja nie mam ich gdzie trzymać na czas urządzania i dojrzewania akwarium. proszę o jakieś pomocne porady.

ile masz litrów i jaki masz filterek?

Ten żółty wygląda mi na Pyszczaka Żółtego (Labidochromis caeruleus)

akwarium 80 l filtr jakiś stary wewnętrzny z gąbką na pewno się do niczego nie nadaje.

(28.10.2010, 15:31)misial23 napisał(a):  akwarium 80 l filtr jakiś stary wewnętrzny z gąbką na pewno się do niczego nie nadaje.

Najlepsze co możesz zrobić to oddać ryby. Na zdjęciach są pyszczaki z Malawi. Pierwsza to labidochromis caeruleus (żółty), (niebieski) to aulonocara lub ahli, trzecią jest ciężko rozpoznać (słabe zdjęcie). Niestety są to ryby wymagające - co do warunków lokalowych dla powyższych ryb co najmniej 200l i przynajmniej dwa filtry (z czego jeden zewnętrzny - najlepiej).
Pozdrawiam.

Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)

hej widziałem w sklepie zoologicznym i widziałem napis na akwa "platynki" ale były podobne do mieczyków a więc co to za ryba???

akwa 112l:
6x gupiki
2x prysteli
2x miedziki
1x glonojady
2x kiryski spiżowe
4x molinezje
4x mieczyki
akwa 12l:
33x narybek gupika


Skocz do: