Sonda: Jak Ci się podoba mój Chaos?
Podoba mi się Bardzo
Podoba mi się
Jest średnio
Nie podoba mi się
    Wyniki sondy

  • 21 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[200l ogólne]- Mój prywatny Chaos - czyli pierwszy baniak .

(13.09.2010, 17:31)apri cort napisał(a):  Ja to chyba nie mam w swoich baniakach kolorowych ryb (nie licząc bojka), raczej nastawiam sięwłaśnie na zachowanie. Muszlowce przecież są bardzo szaro-bure, no może bocje troszkę koloru mają ale się nieczęsto pokazują.
Przy takim akwa mieczyki, gupiki i platki to przecież zwariować można, a nie się zrelaksować. Choć przyznam że na krótkąchwilę ma to swój urok, na Zoobotanice było duże akwa z roślinami na sprzedaż a przy powierzchni pływałt różnokolorowe samce mieczyka, ale z tych monochromatycznych że tak się wyrażę odmian, bez ciapek i kropek.
Kolorowe rybki są fajne , ale " malowane lale" nie sa w moim typie Wink Już mi neony wystarczają. Chociaż jeżeli chodzi o pielęgniczki to samce w szacie godowej mają powalający wygląd Smile Do tego możliwość obserwacji- i wpadłam na całej linii Big Grin
Muszlowce miałam okazje podziwiać u znajomego. Wcale nie są szaro-bure. Fajnie sie siedziało i patrzyło. Tylko zieleniny było mi brak Tongue

(13.09.2010, 18:11)Picard napisał(a):  Ale czad! W tym akwarium jest wszystko co uwielbiam: wiele stonowanych kolorów - świetnie dobranych, tajemniczość, "uporządkowany chaos", piękne ryby, zdrowe rośliny... no wszystko.

Jak dla mnie ścisła czołówka tego co widziałem na forach czy w "realu".

Pozdrawiam.
Bardzo dziękuję za pochlebną opinie Smile Ale nie przesadzajmy. Ja też mam oczy. To w miare ładny, ale normalny zbiornik.


Może uda mi się zrobić fotki, bo dzisiaj mam w baniaku dwie wsciekłe mamy pilnujące dwóch stadek maluchów Big Grin

No no Pysia ,ładnie masz zarosnięte to akwarium Big Grin

Fotki kolejne

W baniaku nadal pływają trzytygodniowe maluchy A. baenschi Smile Mamusia dba o nie, a ja jej pomagam wylęgiem artemii.

Da się jakoś karmienie nakręcić...?

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com

(26.09.2010, 22:11)apri cort napisał(a):  Da się jakoś karmienie nakręcić...?
Nie bardzo. Telefonem nie da rady bo jakość zbyt słaba i na takich szkitach ostrości nie łapie, a kamery nie umiem obsługiwac Big Grin Ja tylko fotoaparatowa jestem .... No i tak by nie było nic widać, bo larwy artemii są malutenieńkie.
W sumie to wygląda tak:
W strzykawce mam naciągniętą przeplukaną artemie ( solowca znaczy), zakładam wężyk i wpuszczam najpierw część dla większych głodomorów ( to cudowny pokarm pełen wartości, witamin i świetnie wybarwiajacy). Kiedy neony i reszta rzucają sie u góry na papu to wtedy rureczke pod maluchy i wpuszczam dla nich. Już kumają, że rureczka to papu i szybko z mamą się zbiegają.

Ale fajnie Wink Może i ja się pokuszę o jakiś zestaw do artemii? Jakoś się zabieram za to jak pies do jeża...

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com

(26.09.2010, 22:22)apri cort napisał(a):  Ale fajnie Wink Może i ja się pokuszę o jakiś zestaw do artemii? Jakoś się zabieram za to jak pies do jeża...
Do artemii potrzebne Ci są jaja ( na wagę z allegro Wink ), brzęczyk a do niego trójnik i dwa kamienie do napowietrzania. Słoik 1l, sól najzyklejsza - i tyle Wink
No... Jeszcze strzykawka i rurka pasujaca do niej Wink

To zostały mi jaja i trójnik, no i lektura DIY, bo chyba tam ktoś przedstawiał jak to się robi. Jeśłi siępokuszę o eksperyment to na pewno zrobię fotorelację bo dla mnie to czarna magia mimo całej prostoty.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com

Po co Ci lektura DIV ? To naprawdę jest niesamowicie proste.

Jeszcze byś się zdziwiła moimi umiejętnościami. Już dziś czytałam w dwóch broszurkach Wink

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com


Skocz do: