• 12 Głosów - 4.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania

Rybek w ogóle się nie powinno w prezencie kupować.Mogą być chore albo nie pasować do obsady.Np pyszczaki w roślinniaku Tongue

Danio również raczej rozwalają się po całym akwa.Ale zawsze znajdzie się grupka kilku osobników przybywających razem Big Grin

SPRZEDAM - KLIK !
-270l - Malawi GG 3341234
-122,5l - Malawi
-112l - - Malawi
-57l - Roślinne
-54l - Kotnik - Malawi
-50l - Black Water


Teraz to mam dylemat... Big Grin Chciałabym łatwo dostępna rybkę pływajaca w stadzie o niewielkich wymaganiach co do ph. Dodam że moja woda z kranu jest twarda...
Rybki które mi się podobaja to Danio, Miedziki, Rozbora Klinowa, Żałobniczki.
Z tego co wiem to dwa ostatnie gatunki pływaja właśnie w stadach. Ale nie wiem czy któryś z właśnie tych gatunków pasowałby do reszty obsady (ewentualnie w jakich ilościach?) i czy dadza radę w wodzie lekko twardej? Smile

(01.07.2010, 20:01)rikki788 napisał(a):  Rybki które mi się podobaja to Danio, Miedziki, Rozbora Klinowa, Żałobniczki.
Z tego co wiem to dwa ostatnie gatunki pływaja właśnie w stadach.

Oj ,zdziwił byś się Tongue Post #72 http://www.akwaswiat.net/-160l-ogolne-ro...20187.html

SPRZEDAM - KLIK !
-270l - Malawi GG 3341234
-122,5l - Malawi
-112l - - Malawi
-57l - Roślinne
-54l - Kotnik - Malawi
-50l - Black Water


A ile Danio mogłoby być trzymane w 200 litrach?

(01.07.2010, 22:59)BaNaNeK napisał(a):  A ile Danio mogłoby być trzymane w 200 litrach?
Malabarskich pewnie ok. 10; pręgowanych/tęczowych ok. 20. Rzecz jasna jako jedyna "ławica" w tym litrażu.
Nie wiem w jakim celu pytasz Smile bo jeśli myślisz o kupowaniu i wprowadzaniu do swojego akwarium, to proponowałbym zacząć od 6 malabarskich lub 12 pręgowanych/tęczowych, a po pewnym czasie (obserwacjach w Twoim akwa) podejmij decyzję, czy już wystarczy, czy dodać więcej.

Malabarskie raczej odpadają.Zobacz sobie 240-stkę apri cort - są tam 4 malabarskie i jest im ciasno.Lepiej jakieś ładne mniejsze danio Smile

SPRZEDAM - KLIK !
-270l - Malawi GG 3341234
-122,5l - Malawi
-112l - - Malawi
-57l - Roślinne
-54l - Kotnik - Malawi
-50l - Black Water


Oczywiście że jako jedyna ławica Tongue Nie mieszam ławic bo to nie jest z korzyścią dla ryb.

Najbardziej widzą mi się pręgowane.

I tak bym nie wziął tych malabarskich

Ponowię pytanie Smile
Czy Żałobiczka, lub Rozbora Klinowa dadza radę w wodzie lekko twardej? Czytajac doszłam do wniosku że wola wodę miękka? I prosiłabym jeszcze o poradę, który z tych gatunków mam wybrać? W sensie które rybki będa bardziej pasować do obsady?
Jeżeli oczywiście będa się przyzwoicie czuć w "takiej" wodzie Smile

Hmmmy... To które rybki mi polecicie???

(02.07.2010, 16:19)rikki788 napisał(a):  Ponowię pytanie Smile
Czy Żałobiczka, lub Rozbora Klinowa dadza radę w wodzie lekko twardej? Czytajac doszłam do wniosku że wola wodę miękka? I prosiłabym jeszcze o poradę, który z tych gatunków mam wybrać? W sensie które rybki będa bardziej pasować do obsady?
Jeżeli oczywiście będa się przyzwoicie czuć w "takiej" wodzie Smile
Razbory pasowałyby lepiej do bojowników. Ten sam biotop (czarne wody azjatyckie), podobne wymagania, ale woda raczej miękka i pH poniżej 7. Ja na Twoim miejscu szedłbym w tym kierunku.
Jeśli jednak będziesz miała twardą wodę, to żałobniczki są ok. Występują w przejrzystych wodach Ameryki Pd. i woda twardsza, i o pH do 7,5 spokojnie pasuje.
A propos akwarium Apri, to śledzę je od dawna. Zgadza się, danio malabarskie wymagają dużego zbiornika. Myślę, że właśnie 200L to minimum i fajny pomysł, jeśli ktoś woli "większe" ryby. Zauważcie, że w akwarium Apri są prócz danio, skalary, kosiarki i bocje. Kwestię czy malabarom jest ciasno w 200L, pozostawiam otwartą.


Skocz do: