• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

112l - skalary, neony, żałobniczki, zbrojnik, kiryski
#21

viktor napisał(a):2 pytanie mam grzałkę i chcę ją zanurzyć do wody żeby byla nad żwirkiem. Tylko czy mogę zastosować taśmę klejącą żeby kabel przyklejić?

W akwarium taką rolę odgrywają przyssawki.
#22

Witam, kiedyś kupiłem 2 Mieczyki Hellera myślałem że to samiec i samica ale to 2 samce i mam pytanie mogę kupić sobie samicę do nich czy jak ?

Tematy zostały połączone, proszę kontynuować dyskusję o obsadzie tego akwarium w jednym temacie - Kejdi
#23

Mieczyki to raczej w haremach.
#24

A w jakim zbiorniku są? Jak już kupować to do haremu-kilka samic 3-4szt. Fajnie by było gdybyśmy też znali obsadę bo ciężko coś doradzać.
#25

112L
10x neon inessa
2 Mieczyki samce
1 zbrojnik niebieski
#26

Ja bałabym się kupować do tych dwóch jednej samicy. Jak obydwa skupiłyby się na jednej samicy, to ona dostałby szału. To mogłoby doprowadzić nawet do jej śmierci.
Miałam wśród moich ryb dwa samce gupika i dwie samice, ale po jakimś czasie jedna samica zdechła i wtedy samce skupiły sie na tej drugiej. Ciągle za nią pływają, a ona już dostaje szału. Dwa tygodnie temu urodziły się małe gupiki, a ona znów jest w ciąży. Kupiłabym jeszcze dwie samice, ale stwierdziłam, że nie ma sensu, bo i tak zostawię sobie dwa maluchy i pewnie będą to samice ;D

Dlatego najlepiej by było jakbyś kupił dwie samice, a najlepiej trzy.
Część osób na pewno Ci powie, że masz do tylu mieczyków za małe akwarium. Ja mam akwa 54l w nim 3 gupiki, glonojada syjamskiego, 3 kiryski, 3 molinezje, 4 mieczyki(3 samice+1 samiec) + 17 małych gupików w kotniku i spokojnie sobie żyją. Także przy Twoim 112l na pewno będą się dobrze miały Big Grin
#27

Nocciola napisał(a):Ja bałabym się kupować do tych dwóch jednej samicy. Jak obydwa skupiłyby się na jednej samicy, to ona dostałby szału. To mogłoby doprowadzić nawet do jej śmierci.
Miałam wśród moich ryb dwa samce gupika i dwie samice, ale po jakimś czasie jedna samica zdechła i wtedy samce skupiły sie na tej drugiej. Ciągle za nią pływają, a ona już dostaje szału. Dwa tygodnie temu urodziły się małe gupiki, a ona znów jest w ciąży. Kupiłabym jeszcze dwie samice, ale stwierdziłam, że nie ma sensu, bo i tak zostawię sobie dwa maluchy i pewnie będą to samice ;D

Dlatego najlepiej by było jakbyś kupił dwie samice, a najlepiej trzy.
Część osób na pewno Ci powie, że masz do tylu mieczyków za małe akwarium. Ja mam akwa 54l w nim 3 gupiki, glonojada syjamskiego, 3 kiryski, 3 molinezje, 4 mieczyki(3 samice+1 samiec) + 17 małych gupików w kotniku i spokojnie sobie żyją. Także przy Twoim 112l na pewno będą się dobrze miały Big Grin

Hehe, spokojnie sobie żyją tak?? W więzieniu ludzie też żyją, w klatce pewnie też by dali radę. Dowiedz się do jakich rozmiarów rosną Twoje ryby to może zrozumiesz, że piszesz okrutne bzdury i polecasz głupoty innym.
#28

Dobra zrobiłem tak: dałem koledze 1 samca mieczyka i wziąłem 1 samicę od niego i narazie jest ok i dokupiłem 10 neon inessa. Mam nadzieje że to nie jest źle.

Myślę nad wiekszą rybką czy mogę jakąś mieć?


Skocz do: