Postów: 124
9
Dołączył: 04.01.2009
gupiki mnożą się jak głupie
mi po 2tyg od wpuszczenia samica była w ciąży ale bo młodych nie doszło z innego powodu
jeżeli chcesz mieć gupiki a nie chcesz żeby się mnożyły to proponuje same samce
Postów: 113
35
Dołączył: 09.02.2009
hmmm.... no wziełabym samce ale facet (albo baba) ze sklepu może "nie odróżnić" ale dzięki
Postów: 89
6
Dołączył: 20.12.2008
Nie może odróżnić samców gupika??To co to za kobieta/facet??I to jeszcze sprzedawca(chociaż to mnie nie dziwi)...Samce gupików mają ładniejsze ogony i gonopodium...
Akwa 60l:
5 niesfornych kirysków
4 gupików
12 młodych gupików
2 piskorki
i 1 "złota rybka"
PS.Proszę na mnie nie krzyczeć o Stara/\,niedługo zmieniam akwa na 112l :)
25l(28.12.2009-świeżutkie żabiarium? xD)
5 karlików
Otaku anime łączmy się!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.02.2009, 19:34 {2} przez
-papla131-.)
Postów: 124
9
Dołączył: 04.01.2009
no właśnie
samca łatwo odróżnić po bardzo ubarwionym ogonie a samica jest większa od samca i na ogonie ma tylko bardzo skromne znaki kolorów
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.02.2009, 19:34 {2} przez
WazyL.)
Postów: 14
4
Dołączył: 30.12.2008
Owoc napisał(a):Czy gupiki łatwo się rozmnaża??? Bo mówiąc szczerze to nie chciałabym żeby tak się stało i jestem początkująca więc nie chce żeby rozmnożyły się młode...
czy można temu jakoś zapobiec ???
musisz trzymać osobno samce i samice
Postów: 34
4
Dołączył: 15.12.2008
Mam pytanie gupiki jak na razie mnożyły mi się bez mojego udziału. Odsadzałem kotne samice itd. Chciał bym się dowiedzieć co ile mogą się kocić, w internecie jest napisane że co 4tygodnie, od kiedy to liczyć? Moja samiczka kociła się ostatnio 22.01.09r mam liczyć 4 tygodnie od 22.02.?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.02.2009, 13:51 {2} przez
dżordan.)
Postów: 2,904
4
Dołączył: 11.01.2009
Nie 4 tygodnie, tylko około 4 tygodnie. Nie ma reguły co do dnia i godziny.
Postów: 6
0
Dołączył: 24.02.2009
siemka
mam pytanie ,mam ciezarną samice i nie wiem czy oddzielić ją od reszty ryb i czy jak ją oddzielę sama nie zje młodych gupików ?????
Postów: 89
6
Dołączył: 20.12.2008
Zje,ale młode w kotniku będą miały większą szanse przeżycia ponieważ będą musiały uciekać tylko przed jednym pgłodnym pyszczkiem a nie np.10 głodnymi pyskami
Akwa 60l:
5 niesfornych kirysków
4 gupików
12 młodych gupików
2 piskorki
i 1 "złota rybka"
PS.Proszę na mnie nie krzyczeć o Stara/\,niedługo zmieniam akwa na 112l :)
25l(28.12.2009-świeżutkie żabiarium? xD)
5 karlików
Otaku anime łączmy się!!
Postów: 34
4
Dołączył: 15.12.2008
Moja samiczka ostatnio kociła się jak wyżej napisałem 22.01.2009r. Dziś w nocy okociła się ponownie... ok 25-30szt.