• 17 Głosów - 3.82 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

>>>>> Rozmnażanie GUPIKÓW <<<<<
#81

gupiki mnożą się jak głupie
mi po 2tyg od wpuszczenia samica była w ciąży ale bo młodych nie doszło z innego powodu
jeżeli chcesz mieć gupiki a nie chcesz żeby się mnożyły to proponuje same samce
#82

hmmm.... no wziełabym samce ale facet (albo baba) ze sklepu może "nie odróżnić" ale dzięki Wink
#83

Nie może odróżnić samców gupika??To co to za kobieta/facet??I to jeszcze sprzedawca(chociaż to mnie nie dziwi)...Samce gupików mają ładniejsze ogony i gonopodium...

Akwa 60l:
5 niesfornych kirysków
4 gupików
12 młodych gupików
2 piskorki
i 1 "złota rybka"
PS.Proszę na mnie nie krzyczeć o Stara/\,niedługo zmieniam akwa na 112l :)
25l(28.12.2009-świeżutkie żabiarium? xD)
5 karlików

Otaku anime łączmy się!!
#84

no właśnie
samca łatwo odróżnić po bardzo ubarwionym ogonie a samica jest większa od samca i na ogonie ma tylko bardzo skromne znaki kolorów
#85

Owoc napisał(a):Czy gupiki łatwo się rozmnaża??? Bo mówiąc szczerze to nie chciałabym żeby tak się stało i jestem początkująca więc nie chce żeby rozmnożyły się młode... Sad czy można temu jakoś zapobiec ???

musisz trzymać osobno samce i samice
#86

Mam pytanie gupiki jak na razie mnożyły mi się bez mojego udziału. Odsadzałem kotne samice itd. Chciał bym się dowiedzieć co ile mogą się kocić, w internecie jest napisane że co 4tygodnie, od kiedy to liczyć? Moja samiczka kociła się ostatnio 22.01.09r mam liczyć 4 tygodnie od 22.02.?
#87

Nie 4 tygodnie, tylko około 4 tygodnie. Nie ma reguły co do dnia i godziny.
#88

siemka
mam pytanie ,mam ciezarną samice i nie wiem czy oddzielić ją od reszty ryb i czy jak ją oddzielę sama nie zje młodych gupików ?????
#89

Zje,ale młode w kotniku będą miały większą szanse przeżycia ponieważ będą musiały uciekać tylko przed jednym pgłodnym pyszczkiem a nie np.10 głodnymi pyskami Smile

Akwa 60l:
5 niesfornych kirysków
4 gupików
12 młodych gupików
2 piskorki
i 1 "złota rybka"
PS.Proszę na mnie nie krzyczeć o Stara/\,niedługo zmieniam akwa na 112l :)
25l(28.12.2009-świeżutkie żabiarium? xD)
5 karlików

Otaku anime łączmy się!!
#90

Moja samiczka ostatnio kociła się jak wyżej napisałem 22.01.2009r. Dziś w nocy okociła się ponownie... ok 25-30szt.


Skocz do: