Postów: 224
14
Dołączył: 06.02.2011
Poza tym trzymanie gupików w akwariach jest fajne jedynie jeśli mamy też w nim naturalnych "zjadaczy" narybku ( co skutkuje akwarium pow.100l) i wtedy jest radocha jak któreś przeżyje i dorośnie.
Co zrobisz jak nagle będziesz mieć 50 rybek w np.50 l akwarium? Z każdym miesiącem i więcej i więcej - sklepy skupują jak już wyrośnięte i wybarwione - myślę ,że najczęstsza praktyka w Polsce to albo kibelek,albo pobliski stawek,rzeczka.
Taki mały apel - nie kupujcie żyworódek skoro nie macie w planach co zrobić z ich rosnąca z dnia na dzień populacją ( chyba ,że tylko samce -wtedy jest ładnie ,kolorowo i bezproblemowo)
Odnosi się do wszystkich żyworódek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.04.2011, 12:20 {2} przez
Ciupak.)
Postów: 70
5
Dołączył: 18.05.2010
Ciupak, co chcesz osiągnąć pisząc wszędzie ten sam skopiowany tekst? Mi to troszkę wygląda na nabijanie postów...
Twoja wypowiedź nie zawiera odpowiedzi na żadne z zadanych powyżej pytań.
Postów: 5
2
Dołączył: 23.04.2011
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć za ile moje gupiki moga urodzić?Oto zdjęcie:
http://img808.imageshack.us/i/zdjcie0271x.jpg/
To ta w górnym rogu i ta pośrodku.
Postów: 144
11
Dołączył: 14.01.2011
Początkowa ciąża, jeśli masz same gupiki w akwa albo jakieś kurduple to nie wkładaj do kotnika samiczki. Urodzi ci od 20 w zwyż i co z tym zrobisz ? Jak urodzi niemartw się urodzi a jak zje z 5 sztuk to nic się nie stanie. Według mnie urodzi za miesiąc do 15 dni...
Postów: 5
2
Dołączył: 23.04.2011
Dodam jeszcze jakie mam akwa:
4x-roborek klinowy
1x-kosiarka
1x-glonojad
2x-kirysek lamparci
1x-bojownik
5x-neon inessa
2x-mieczyki
1x-pstrążenica
5x-gupik
3x-danio
Postów: 144
11
Dołączył: 14.01.2011
Strach pytać o litraż. Tak jak mówiłem wupuść rybki di akwarium, bo chyba są one w kotniku. Zdążysz małe wyłowić. Zapisz sobie dzień porodu i za 30, 31 dni przy temperaturze 25, 26 C powinna urodzić u mnie rodziła tak i się nie myliłem. Normalnie ginekolog
Postów: 12
0
Dołączył: 16.07.2010
Witam. Wczoraj przed połozeniem sie spac zauwazylem, ze w akwa plywa malutki gupiczek, przelozylem moje dwie samiczki do kotnika ale rano nadal plywal tylko ten jeden. Na pewno jest to gupik poniewaz oprocz zbrojnikow tylko one plywaja w akwarium i raczej wykluczam, ze reszta zostala zjedzona. Czy jest to mozliwe zeby urodzila mi jednego i zrobila sobie juz ponad 12 godzinna przerwe w porodzie? Jest to jej 3 porob poprzednio rodzila 15-20 sztuk. Pozdrawiam
Postów: 2,904
4
Dołączył: 11.01.2009
Nie, na pewno było więcej młodych.
Postów: 12
0
Dołączył: 16.07.2010
Ale wydaje mi sie, ze widze u niej w brzuszku mlode wiec jest chyba jeszcze przed porodem a ten to jakis wczesniak czy cos..
Postów: 2,904
4
Dołączył: 11.01.2009
Przez łuski i otrzewną widzisz?