• 17 Głosów - 3.82 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

>>>>> Rozmnażanie GUPIKÓW <<<<<

Poza tym trzymanie gupików w akwariach jest fajne jedynie jeśli mamy też w nim naturalnych "zjadaczy" narybku ( co skutkuje akwarium pow.100l) i wtedy jest radocha jak któreś przeżyje i dorośnie.


Co zrobisz jak nagle będziesz mieć 50 rybek w np.50 l akwarium? Z każdym miesiącem i więcej i więcej - sklepy skupują jak już wyrośnięte i wybarwione - myślę ,że najczęstsza praktyka w Polsce to albo kibelek,albo pobliski stawek,rzeczka.

Taki mały apel - nie kupujcie żyworódek skoro nie macie w planach co zrobić z ich rosnąca z dnia na dzień populacją ( chyba ,że tylko samce -wtedy jest ładnie ,kolorowo i bezproblemowo) Big Grin

Odnosi się do wszystkich żyworódek Tongue

Ciupak, co chcesz osiągnąć pisząc wszędzie ten sam skopiowany tekst? Mi to troszkę wygląda na nabijanie postów...
Twoja wypowiedź nie zawiera odpowiedzi na żadne z zadanych powyżej pytań.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć za ile moje gupiki moga urodzić?Oto zdjęcie:

http://img808.imageshack.us/i/zdjcie0271x.jpg/

To ta w górnym rogu i ta pośrodku. Smile

Początkowa ciąża, jeśli masz same gupiki w akwa albo jakieś kurduple to nie wkładaj do kotnika samiczki. Urodzi ci od 20 w zwyż i co z tym zrobisz ? Jak urodzi niemartw się urodzi a jak zje z 5 sztuk to nic się nie stanie. Według mnie urodzi za miesiąc do 15 dni...

Dodam jeszcze jakie mam akwa:

4x-roborek klinowy
1x-kosiarka
1x-glonojad
2x-kirysek lamparci
1x-bojownik
5x-neon inessa
2x-mieczyki
1x-pstrążenica
5x-gupik
3x-danio

Strach pytać o litraż. Tak jak mówiłem wupuść rybki di akwarium, bo chyba są one w kotniku. Zdążysz małe wyłowić. Zapisz sobie dzień porodu i za 30, 31 dni przy temperaturze 25, 26 C powinna urodzić u mnie rodziła tak i się nie myliłem. Normalnie ginekolog

Witam. Wczoraj przed połozeniem sie spac zauwazylem, ze w akwa plywa malutki gupiczek, przelozylem moje dwie samiczki do kotnika ale rano nadal plywal tylko ten jeden. Na pewno jest to gupik poniewaz oprocz zbrojnikow tylko one plywaja w akwarium i raczej wykluczam, ze reszta zostala zjedzona. Czy jest to mozliwe zeby urodzila mi jednego i zrobila sobie juz ponad 12 godzinna przerwe w porodzie? Jest to jej 3 porob poprzednio rodzila 15-20 sztuk. Pozdrawiam


Nie, na pewno było więcej młodych.

Ale wydaje mi sie, ze widze u niej w brzuszku mlode wiec jest chyba jeszcze przed porodem a ten to jakis wczesniak czy cos..


Przez łuski i otrzewną widzisz?


Skocz do: