Sonda: Jak Ci się podoba mój Chaos?
Podoba mi się Bardzo
Podoba mi się
Jest średnio
Nie podoba mi się
    Wyniki sondy

  • 21 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[200l ogólne]- Mój prywatny Chaos - czyli pierwszy baniak .
#41

Robi się naprawdę pięknie Smile
Przyszła krewecia mamusia śliczna.

Jeszcze jakiś miesiąc i będzie miodzio Big Grin
Wiem, że cierpliwości brakuje, już by się chciało coś przestawiać - znam to uczucie doskonale hihihi

Uwielbiam kiryski - mają takie słodki twarzyczki, jakby się uśmiechały Big Grin

96l żyworódkowe
3+3 zmienniak plamisty + kilka młodych
1+3 molinezja ostrousta
5 kirysek spiżowy
#42

Bardzo mi się podoba, tak zielono ;]
Liście ładnie pasują do podłoża, fajnie się zlewają.
Rybki także bardzo ładne Wink
#43

malutka243 napisał(a):Robi się naprawdę pięknie Smile
Przyszła krewecia mamusia śliczna.

Jeszcze jakiś miesiąc i będzie miodzio Big Grin
Wiem, że cierpliwości brakuje, już by się chciało coś przestawiać - znam to uczucie doskonale hihihi

Uwielbiam kiryski - mają takie słodki twarzyczki, jakby się uśmiechały Big Grin
Nie jest pięknie. Denerwuje mnie ten korzeń z prawej. Jak znajdę coś innego to go natychmiast wywale. I dosadzę tam duuuuuuuuuużo roślin łodygowych Wink Jednego gatunku.
Nurzaniec stoi w miejscu. Krynia rośnie i sukcesywnie przycinam jej liście bo rosną bardzo długie. Rogatka ucinam w połowie i dosadzam. Kabombe też i inne. Mech ruszył z kopyta i zastanawiam sie jak go podciąć aby ładnie wyglądał i mu krzywdy nie zrobić. Niektóre rośliny niszczą się, ale to bylo przewidziane.
Krewecie mamusie trzymaja się na uboczu. Nie wypływaja na środek. I mam chyba za dużo ryb, bo dostałam oczopląsu.... Jednak jedna ławica neonków w zupełności wystarczyła. Mądry Polak po szkodzie Sad
Ale dzieki Wink

Asza_A napisał(a):Bardzo mi się podoba, tak zielono ;]
Liście ładnie pasują do podłoża, fajnie się zlewają.
Rybki także bardzo ładne Wink
Dzięki Smile
Zielono jest Smile Liscie zakrywają podłoze które mnie drażni. Służą tez krewetkom, kiryskom i liposarcusowi. Te ostatnie maja super zabawe z nimi Wink Kilka szyszek olchowych uwielbiaja krewecie.
#44

bardzo fajne akwa Big Grin ładne kiryski i ładny busz (zadbany) jest spoko

obsada: 112L
4 neonek
3 danio czerwonych
1 gurami całujące
13 kirysków z własnej hodowli :)
1 gurami dwu plamisty
1 glonojad
1 karlik szponiasty


#45

Eeeeee dobra nie będę się rozpisywał. PIĘKNE jak dla mnie!
#46

Zbiorniczek bardzo ładny a jak zrobisz jakiś żywopłocik z łodygowców
to może być dużo ciekawiej.
#47

raqu93 napisał(a):bardzo fajne akwa Big Grin ładne kiryski i ładny busz (zadbany) jest spoko
Samo się dba.. Tfu tfu na razie klęska zwana glonami mnie omija... Tfu tfu! Ale i światełko dla głonów niesprzyjajace a roślinek jak na start sporo Wink
Dzięki Smile
ethnix napisał(a):Eeeeee dobra nie będę się rozpisywał. PIĘKNE jak dla mnie!
A ja mam nostalgie... Ciemne podłoże... Zamisat korzenia z prawej to jakiś taki z długimi powykręcanymi gałęziami... Szukam takiego Wink Jak znajdę to wywalę ten. Zajmuje dużo miejsca, ale zwierzaki mają z niego raj.

szopen84 napisał(a):Zbiorniczek bardzo ładny a jak zrobisz jakiś żywopłocik z łodygowców
to może być dużo ciekawiej.
Mam zamiar dosadzić sporo rotali indici w lewym tylnim rogu a to co teraz tam jest poprzesadzać. Chcę tam zrobić taką wielką kępe Wink
Moze przewrócę korzeń z lewej?
Ale mnie korci Rolleyes
I pomyśleć, ze gdybym nie była dociekliwa to miałabym paskudny zbiornik Wink Maja mi pomogła przemysleć sprawe Smile
Jeszcze raz dziekuję za wszystkie rady!!

Bojąc się glonów postanowiłam oprócz kulek pod korzenie podawać tylko K2SO4. Na razie zwykłe, a jak się poprawi sytuacja finansowa to ADA Wink Jak czegoś nie spróbuję to się nigdy nie dowiem jak naprawdę działa choćbym czytała sto postów dziennie Wink

Pstrążenice mam z odłowu. Teraz sie będę modlić o zdrowie ryb bo mam ostatnio pecha Sad Mam nadzieję ze nic nie przywlekłam z nimi. Czy podać coś profilaktycznie? Na pasożyty albo co?
#48

Spokojnie, żadnej profilaktycznej chemii, bo tylko zaburzysz równowagę z zbiorniku. Zazdroszczę Ci tych pstrązenic, bo też się do nich poważnie przymierzałam, są jednak zbyt delikatne i małe do mojej 240tki ze smokami. Duże skalary, bocje, danio malabarskie i kosiarki jak torpedy to nie dla nich towarzystwo...

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#49

apri cort napisał(a):Spokojnie, żadnej profilaktycznej chemii, bo tylko zaburzysz równowagę z zbiorniku. Zazdroszczę Ci tych pstrązenic, bo też się do nich poważnie przymierzałam, są jednak zbyt delikatne i małe do mojej 240tki ze smokami. Duże skalary, bocje, danio malabarskie i kosiarki jak torpedy to nie dla nich towarzystwo...
Jak je obserwuję to masz rację. Muszę kombinować nawet przy neonkach żeby sobie pojadły. Pobierają pokarm jedynie z tafli wody i najpierw muszę podać tabletkę neonkom aby się zajęły jedzeniem, a następnie dopiero sypię pokarm dla pstrążenic. Inaczej neonki wszystko im wyjadają, bo one patrzą a dopiero rzucają się na papu. W tym czasie neonki zdąrzą wyjeść im połowę Wink
Dziwolągi wiszą pod powierzchnią z przerwami na wesołe gonitwy Smile Są ciekawe i obserwować je można bez przerwy. Są niewielkie, więc duże ryby odpadają przy nich.
A o marmurkowych myślałaś? Są dwa razy większe od moich Wink


Mam zamiar dokupić oświetlenie 2x24W T5 do akwa. Dojdą też odbłysniki do tych T8 i zmiana świetlówek na Philips Master 865 i Philips Aquarele ( to do tyłu). W T5 obie Philips 865. Czy to dobre rozwiązanie?
Będę też miała w przyszłym tygodniu sporo Rotali Indici i 20 sadzoneczek Sagittary na trawnik Smile Liście pójdą w odstawkę wtedy. Znowu akwa przejdzie przemeblowanie .... Zobaczymy co z tego wyjdzie Wink
#50

Pysia napisał(a):Mam zamiar dokupić oświetlenie 2x24W T5 do akwa. Dojdą też odbłysniki do tych T8 i zmiana świetlówek na Philips Master 865 i Philips Aquarele ( to do tyłu). W T5 obie Philips 865. Czy to dobre rozwiązanie?
Aquarelle z przodu!!!!!!!!!
Dlaczego takie krótkie świetlówki chcesz dodać? Daj 39W a nie 24W.
Ile ppm K2SO4 podajesz tygodniowo?

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.



Skocz do: