04.12.2012, 16:53
Saletra, miałem kiedyś czerwieniaki nawet mi się mnożyły, ale to stare czasy.
Klosek, widocznie nie chodziło u Ciebie o obsadę tylko o coś innego, może parametry wody i to nie koniecznie musiała być temperatura, mniejsza z tym.
Rybki są już u mnie 2 tygodnie i jak na razie wszystkie mają się świetnie.
A jeżeli chodzi o te temperatury o które się tak kłócicie, to powiem Wam, że już bardzo długo pracuję jako akwarysta w sklepie zoologicznym (już nie pierwszym), i widzę i wiem od hodowców, że wszystkie te ryby które są sprzedawane nie zawsze są hodowane tak jak wujek google mówi czy nie jedna książka, często są hodowane w za wysokich temperaturach, bo jak wiadomo w niższych częściej o choroby a hodowcy wolą temu zapobiegać, a o temperaturze w czasie transportu już nie powiem...
Dlatego te ryby które mamy nie zawsze są odławiane prosto z Amazonki czy z pól ryżowych, czy hodowane w podobny sposób jak w naturalnym środowisku się rozmnażają.
A jeszcze co do bojownika to czy wiecie, że tam gdzie przeważnie bojowniki syjamskie występują czyli na polach ryżowych i sadzawkach są takie skoki temperatur, że według niejednego akwarysty powinny już zdechnąć w takiej wodzie ?
Ja mam cały czas 26*C.
A co do akwarium to doszły nowe roślinki :
- Anubias Nana
- Alternatera Reineka
- Glossostigma elatinodes
Jutro powinienem mieć już aparat więc niedługo będą fotki nowe
Pozdrawiam
Wrzucam nowe fotki, dzisiaj robione
10.12.12
Klosek, widocznie nie chodziło u Ciebie o obsadę tylko o coś innego, może parametry wody i to nie koniecznie musiała być temperatura, mniejsza z tym.
Rybki są już u mnie 2 tygodnie i jak na razie wszystkie mają się świetnie.
A jeżeli chodzi o te temperatury o które się tak kłócicie, to powiem Wam, że już bardzo długo pracuję jako akwarysta w sklepie zoologicznym (już nie pierwszym), i widzę i wiem od hodowców, że wszystkie te ryby które są sprzedawane nie zawsze są hodowane tak jak wujek google mówi czy nie jedna książka, często są hodowane w za wysokich temperaturach, bo jak wiadomo w niższych częściej o choroby a hodowcy wolą temu zapobiegać, a o temperaturze w czasie transportu już nie powiem...
Dlatego te ryby które mamy nie zawsze są odławiane prosto z Amazonki czy z pól ryżowych, czy hodowane w podobny sposób jak w naturalnym środowisku się rozmnażają.
A jeszcze co do bojownika to czy wiecie, że tam gdzie przeważnie bojowniki syjamskie występują czyli na polach ryżowych i sadzawkach są takie skoki temperatur, że według niejednego akwarysty powinny już zdechnąć w takiej wodzie ?
Ja mam cały czas 26*C.
A co do akwarium to doszły nowe roślinki :
- Anubias Nana
- Alternatera Reineka
- Glossostigma elatinodes
Jutro powinienem mieć już aparat więc niedługo będą fotki nowe

Pozdrawiam

Wrzucam nowe fotki, dzisiaj robione
10.12.12_________________________________________________________________
http://www.akwaswiat.net/sklep-zoologicz...39027.html
