Odpowiedz  Napisz temat 
Przenosiny do nowego akwarium ...
Autor Wiadomość
amidar
Junior
**

Grupa: Akwaryści
Status: Offline
Przenosiny do nowego akwarium ...

Witam.

Na weekend zaplanowałem przenosiny rybek do nowego większego akwarium. Chciałbym sie dowiedzieć na ile jest to wykonalne w jeden dzień ale po kolei.

Mam obecnie akwarium 96l. Wode filtruje w nim filtr JBL Cristal Profi 250 przeznaczony do sporo większych akwariów.

Nowe akwarium ma pojemność 240 litrów. Kupiłem do niego nową grazałkę i "system" napowietrzania. Nowy żwirek + biogrunt itd ... .
W drodze jest jeszcze pokrywa i oświetlenie do akwarium. Powinienem je dostać przed weekendem.

Do nowego akwarium chcę przenieść filtr ze starego akwarium część korzeni i roślin + 1/3 wody z tego akwarium (ok 25-30l). Reszta wody będzie z sieci wodociągowej (odstana z aqua safe-m ...).

W normalnym przypadku rozruch akwarium trwa ok 3 tygodni. Głównie chodzi o to aby w filtrze "zamiszkały" odpowiednie bakterie. Czy przy tym co chcę zrobić również będzie jakiś okres przejściowy dla akwarium ? Chodzi mi oczywiście o to czy ryby przetrwają taki "numer". Czy jednak muszę odczekać te 3 tygodnie rozruchu ?

Stare akwarium dostanie nowy filtr i wydaje mi się, że to ono będzie raczej dojrzewać. A może się mylę ?

15.10.2008 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Wiadomości w tym temacie
Przenosiny do nowego akwarium ... - amidar - 15.10.2008 12:09

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

• 0 Głosów - 0 Średnio

Skocz do:
Witajcie