• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Padajace neonki, kiryski i heleny
#1

Witam

Jak w temacie mam problem z padajaca obsada.
Padly mi trzy neonki, dwa kiryski panda i dwie heleny.

Akwarium 63 litry
Filtr z napowietrzaczem
Roslinnosc; bacopy, moczarki, galezatki i mchy
Oswietlenie 1x 15W
Obasa(obecnie); bojownik, 11 neonki inessa, 4 kiryski panda, 3 helen oraz krewetki red cheryy.
Temperatura; na grzalce ustawione mam 22, a termometr pokazuje 27, nie wiem ktore jest bardziej wiarygodne

1) Neonki
• jednego znalazlem martwego nie wiem co sie stalo
• drugiego widzialem jak pada, przez 20 minut pływał pionowo lub brzuchem do gory przy tafli wody jakby powietrze lapał i potem padl
•trzeciego wyłowylem dzisiaj z obgryziona pletwa i mial jakby plesn na koncowce tej pletwy oraz dzien przed plywał pionowo

2) Kiryski panda
• jeden zostal znaleziony na dnie martwy nie wiem co sie stalo
• drugi padl tak samo jak neonek, plywal do gory brzuchem przy tafli wody az padł

3) Heleny
• jedna znalazlem pusta skorupke jakby inna helena zjadla, czy to mozliwe?
• druga znalazlem cala jeszcze i widzialaem ze ja skubia inne slimaki z ktorymi walcze...

Dodam ze w akwarium walcze z plaga slimakow, odlawiajac srednio 100 na tydzien albo i wiecej.
Ryby padly wiekszosc w upalne dni, dlatego obnizylem temperature, tylko ostatni neonek padl po zmniejszeniu temperatury wody.
W akwarium mam pelno młodych krewetek i widzialem okolo 5 lub 6 młodych helen.
Wszystkie ryby/slimaki mam ponad 2 lub 3 miesiace wiec cos zlego sie musi u mnie dziac teraz

Dlaczego one padaja, prosze o pomoc


--------------
added.
przypomnialo mi sie jeszcze ze noenki nie maja ochoty na pokarm w platkach juz, zawsze dziubia albo karme bojownika albo dopiero jak opadnie cos na dno to buszuja, do gory rzadko podplywaja w trakcie karmienia


Wiadomości w tym temacie
Padajace neonki, kiryski i heleny - przez Mioduch - 29.06.2012, 23:09
RE: Padajace neonki, kiryski i heleny - przez top2107 - 29.06.2012, 23:56
RE: Padajace neonki, kiryski i heleny - przez Mioduch - 30.06.2012, 00:02

Skocz do: