Temat zamknięty
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[112L- ogólne] na ziemi.
#1

Witam, przedstawiam wam mój baniak. wystartował 11.02.2009.
Tak wyglądał 4 dni od startu:





Wymiary akwarium.
80x35x40 - 11L - proste

Wyposażenie:
Oświetlenie:
Świetlówki 4x18W T8 - licząc od tyłu - P. Master TLD 965 deLuxe, P. Aquarelle, P. Master TLD 965 deLuxe, S. GroLux

Filtracja:
Filtr kubełkowy Atman CF800. Pojemność kubła 9L, 3 kosze na wkłady filtracyjne wypełnione od dołu - pasek gąbki, reszta kosza - ceramika, środkowy cały - ceramika
(w sumie grubo ponad pół kilo), górny - gąbka i wata filtracyjna.

Ogrzewanie - grzałka 150W Weipro z termostatem

Roślinność:
Alternanthera Lilacina
Lilaeopsis novae - zelandiae
Cryptocoryne wendtii Tropica
Eustralis stellata
Rotala rotundifolia
Bacopa caroliniana
Alternanthera Rosaefolia
Egeria densa
Ammania gracilis
Echindorus amazonicus
Hygrophilia guyanensis
Vallisneria Corkserw
Lobelia cardinalis
Sagittaria subulata
Echinodorus Jan Harbich

4 dni temu doszła glośka i mech flame moss oraz erect moss

Zwierzęta:
Razbora klinowa - 20szt
Otosek - 7szt

W planach krewetki Fire Red.

Dekoracje - korzeń mahoniowy, tło - czarny brystol

Parametry wody:
Woda mieszana z RO w stos 1 do 2 lub 1 do 1
TwW - 6
TwO - 10
pH - 6,5
NO2 - 0
NO3- 15 - 20ppm

Podłoże - ziemia dla roślin wodnych Hartmann, wierzchnia warstwa - żwir kwarcowy o granulacji 2 - 3 mm.

Nawożenie: CO2 z butli wysokociśnieniowej - 30 - 40ppm
KNO3 - 15 - 20ppm
K2SO4 - 20 - 30ppm

Podmiany raz w tyg 50% wody lub dwa razy w tyg po 30%

--------------------------------
Tak akwarium wygląda dziś:







Obecnie świecę 8godz na dobę, zacząłem od 5 godzin.

Nawożę KNO3 gdyż od miesiąca mam poziom 0, oraz K2SO4. Decyzja o nawożeniu została podjęta po tym jak wyskoczył mi dywanik sinic - za dużo fosforanów przy zerowym stężeniu azotanów - tu podejrzewam przyczynę. Rozpocząłem duże podmiany co kilka dni aby zredukować poziom fosforanów. Obecne stężenie NO3 to coś około 20ppm, potasu - ok 25 - 30 ppm. Mam nadzieję że sinice i nitki w końcu znikną. Micro na razie nie mam zamiaru stosować gdyż rośliny powinny z ziemi ciągnąć jak na razie. Co myślicie?
Temat zamknięty


Wiadomości w tym temacie
[112L- ogólne] na ziemi. - przez jankes82 - 17.03.2009, 15:17
RE: [112L- ogólne] na ziemi. - przez mariusz_and - 17.03.2009, 15:33
RE: [112L- ogólne] na ziemi. - przez jankes82 - 17.03.2009, 16:09
RE: [112L- ogólne] na ziemi. - przez apri cort - 17.03.2009, 16:11
RE: [112L- ogólne] na ziemi. - przez jankes82 - 17.03.2009, 16:16
RE: [112L- ogólne] na ziemi. - przez prof.Animal - 17.03.2009, 18:02
RE: [112L- ogólne] na ziemi. - przez jankes82 - 18.03.2009, 00:16

Skocz do: