17.03.2009, 15:17
Witam, przedstawiam wam mój baniak. wystartował 11.02.2009.
Tak wyglądał 4 dni od startu:


Wymiary akwarium.
80x35x40 - 11L - proste
Wyposażenie:
Oświetlenie:
Świetlówki 4x18W T8 - licząc od tyłu - P. Master TLD 965 deLuxe, P. Aquarelle, P. Master TLD 965 deLuxe, S. GroLux
Filtracja:
Filtr kubełkowy Atman CF800. Pojemność kubła 9L, 3 kosze na wkłady filtracyjne wypełnione od dołu - pasek gąbki, reszta kosza - ceramika, środkowy cały - ceramika
(w sumie grubo ponad pół kilo), górny - gąbka i wata filtracyjna.
Ogrzewanie - grzałka 150W Weipro z termostatem
Roślinność:
Alternanthera Lilacina
Lilaeopsis novae - zelandiae
Cryptocoryne wendtii Tropica
Eustralis stellata
Rotala rotundifolia
Bacopa caroliniana
Alternanthera Rosaefolia
Egeria densa
Ammania gracilis
Echindorus amazonicus
Hygrophilia guyanensis
Vallisneria Corkserw
Lobelia cardinalis
Sagittaria subulata
Echinodorus Jan Harbich
4 dni temu doszła glośka i mech flame moss oraz erect moss
Zwierzęta:
Razbora klinowa - 20szt
Otosek - 7szt
W planach krewetki Fire Red.
Dekoracje - korzeń mahoniowy, tło - czarny brystol
Parametry wody:
Woda mieszana z RO w stos 1 do 2 lub 1 do 1
TwW - 6
TwO - 10
pH - 6,5
NO2 - 0
NO3- 15 - 20ppm
Podłoże - ziemia dla roślin wodnych Hartmann, wierzchnia warstwa - żwir kwarcowy o granulacji 2 - 3 mm.
Nawożenie: CO2 z butli wysokociśnieniowej - 30 - 40ppm
KNO3 - 15 - 20ppm
K2SO4 - 20 - 30ppm
Podmiany raz w tyg 50% wody lub dwa razy w tyg po 30%
--------------------------------
Tak akwarium wygląda dziś:



Obecnie świecę 8godz na dobę, zacząłem od 5 godzin.
Nawożę KNO3 gdyż od miesiąca mam poziom 0, oraz K2SO4. Decyzja o nawożeniu została podjęta po tym jak wyskoczył mi dywanik sinic - za dużo fosforanów przy zerowym stężeniu azotanów - tu podejrzewam przyczynę. Rozpocząłem duże podmiany co kilka dni aby zredukować poziom fosforanów. Obecne stężenie NO3 to coś około 20ppm, potasu - ok 25 - 30 ppm. Mam nadzieję że sinice i nitki w końcu znikną. Micro na razie nie mam zamiaru stosować gdyż rośliny powinny z ziemi ciągnąć jak na razie. Co myślicie?
Tak wyglądał 4 dni od startu:


Wymiary akwarium.
80x35x40 - 11L - proste
Wyposażenie:
Oświetlenie:
Świetlówki 4x18W T8 - licząc od tyłu - P. Master TLD 965 deLuxe, P. Aquarelle, P. Master TLD 965 deLuxe, S. GroLux
Filtracja:
Filtr kubełkowy Atman CF800. Pojemność kubła 9L, 3 kosze na wkłady filtracyjne wypełnione od dołu - pasek gąbki, reszta kosza - ceramika, środkowy cały - ceramika
(w sumie grubo ponad pół kilo), górny - gąbka i wata filtracyjna.
Ogrzewanie - grzałka 150W Weipro z termostatem
Roślinność:
Alternanthera Lilacina
Lilaeopsis novae - zelandiae
Cryptocoryne wendtii Tropica
Eustralis stellata
Rotala rotundifolia
Bacopa caroliniana
Alternanthera Rosaefolia
Egeria densa
Ammania gracilis
Echindorus amazonicus
Hygrophilia guyanensis
Vallisneria Corkserw
Lobelia cardinalis
Sagittaria subulata
Echinodorus Jan Harbich
4 dni temu doszła glośka i mech flame moss oraz erect moss
Zwierzęta:
Razbora klinowa - 20szt
Otosek - 7szt
W planach krewetki Fire Red.
Dekoracje - korzeń mahoniowy, tło - czarny brystol
Parametry wody:
Woda mieszana z RO w stos 1 do 2 lub 1 do 1
TwW - 6
TwO - 10
pH - 6,5
NO2 - 0
NO3- 15 - 20ppm
Podłoże - ziemia dla roślin wodnych Hartmann, wierzchnia warstwa - żwir kwarcowy o granulacji 2 - 3 mm.
Nawożenie: CO2 z butli wysokociśnieniowej - 30 - 40ppm
KNO3 - 15 - 20ppm
K2SO4 - 20 - 30ppm
Podmiany raz w tyg 50% wody lub dwa razy w tyg po 30%
--------------------------------
Tak akwarium wygląda dziś:



Obecnie świecę 8godz na dobę, zacząłem od 5 godzin.
Nawożę KNO3 gdyż od miesiąca mam poziom 0, oraz K2SO4. Decyzja o nawożeniu została podjęta po tym jak wyskoczył mi dywanik sinic - za dużo fosforanów przy zerowym stężeniu azotanów - tu podejrzewam przyczynę. Rozpocząłem duże podmiany co kilka dni aby zredukować poziom fosforanów. Obecne stężenie NO3 to coś około 20ppm, potasu - ok 25 - 30 ppm. Mam nadzieję że sinice i nitki w końcu znikną. Micro na razie nie mam zamiaru stosować gdyż rośliny powinny z ziemi ciągnąć jak na razie. Co myślicie?
