• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[split] Pomoc przy 180l
#2

Sprecyzuj co nazywasz neonem zielonym a co błękitnym, bo nie znam takiego nazewnictwa. Są neony czerwone, innesa(w tym odmiana diamentowa, bez niebieskiego pasa), simulansy(zielony?) i neony a raczej bystrzyki czarne. Bez sensu mieszać ryby ławicowe, zwłaszcza tak podobne do siebie wyglądem i temperamentem. Przy neonach mogą ginąć ci krewetki karłowate. Raczej nie poleca się takiego połączenia.
Chcesz mieć neonkarium? - wybierz większe krewetki ; chcesz krewetki RC i tym podobne? -nastaw się na inną obsadę.
Np.
Opcja nr. 1: dwie ławice
15x neon innesa/n. czerwony/bystrzyk czarny/zwinnik jarzeniec/20xn. simulans
10x żałobniczka/hokejówka/zwinnik blehera
1+2x pielęgniczka kakadu
1+1x zbrojnik
1+1x szczupieńczyk indyjski

Opcja 2: krewetki
1+2/3x prętnik karłowaty
25x razbora klinowa/r. hengela
8x piskorek sumatrzański/p. myersa/kirysek panda/k. spiżowy/k. pstry/otosek
10x krewetki RC
10x k. babaulti

Opcja 3:neony i krewetki
20-25x neon innesa/n. czerwony/30xn. simulans
8x piskorek sumatrzański/p. myersa/kirysek panda/k. spiżowy/k. pstry/otosek
1+1x p. ramireza
10-15x krewetka Amano

To tyle na temat obsad.
Podłoże może jak najbardziej zawierać ziemię ogrodową. Możesz ją kupić(jak do kwiatków), możesz wykopać żywcem z pola. Warstwa ziemi powinna wynosić 1cm na 10cm wysokości zbiornika, na to drugie tyle żwiru lub piachu. Jeśli w obsadzie będą ryby kopiące - nie rób plaży bo się zmiesza w krótkim czasie.
Roślin im więcej kupisz od razu tym lepiej i łatwiej będzie otrzymać zbiornik. Nie wiem co ci doradzić bo nie wiemy ile W masz światła. Tego powinno być co najmniej 90W, bo zbiornik masz wysoki. Rośliny proste w uprawie i te szybko rosnące które polecam: wąkrotka, nurzaniec, kryptokoryny, rogatek, ludwiga, rotale, nadwódki, mikrozoria, anubiasy, mchy i wątrobowce, lotosy, bakopy.


Wiadomości w tym temacie
[split] Pomoc przy 180l - przez fidel1982 - 12.11.2013, 10:11
RE: [split] Pomoc przy 180l - przez mcda-p - 12.11.2013, 12:54
RE: [split] Pomoc przy 180l - przez fidel1982 - 12.11.2013, 20:13
RE: [split] Pomoc przy 180l - przez fidel1982 - 13.11.2013, 23:45
RE: [split] Pomoc przy 180l - przez theng - 13.11.2013, 23:53
RE: [split] Pomoc przy 180l - przez fidel1982 - 14.11.2013, 08:26
RE: [split] Pomoc przy 180l - przez apri cort - 15.11.2013, 11:03
RE: [split] Pomoc przy 180l - przez fidel1982 - 15.11.2013, 14:43
RE: [split] Pomoc przy 180l - przez apri cort - 15.11.2013, 20:32
RE: [split] Pomoc przy 180l - przez fidel1982 - 15.11.2013, 22:13
RE: [split] Pomoc przy 180l - przez apri cort - 15.11.2013, 22:33
RE: [split] Pomoc przy 180l - przez fidel1982 - 15.11.2013, 22:37
Recommended Workspace Management And Moving Solutions Site - przez FrankJScott - 12.08.2025, 06:55
Excellent Slot Gacor Website - przez FrankJScott - 15.08.2025, 00:06
Useful CRM for Realtors Info - przez FrankJScott - 16.10.2025, 02:34

Skocz do: