• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[72l - start] Rutek315
#1

Witam serdecznie wszystkich. Chciałbym przedstawić początki mojego akwarium 72L, w tym momencie to bardzie ogólne jest ale zamierzenie jest na małego holendra. Akwarium zalane 25 października 2012, fauna wpuszczona 21 listopada 2012.

Wymiary: 60x30x40 (72L)
Oświetlenie: przerobiona pokrywa Juwela, świetlówka t8 15 W Day-lite + oświetlenie Ledowe o mocy imitowanego światła około 50 W (w rzeczywistości pobór mocy ponad połowę mniejszy), światło białe zimne. W przyszłości planuję dorzucić jeszcze jedną świetlówkę Juwel Color-lite 15W i ewentualnie zamienić połowę Ledów na białe o barwie ciepłej.
Sprzęt:
Grzałka Ferplast 100 W z termostatem
Filtr Aquael Uni Filter UV500, plus jeszcze chwilowo jest Filtr Aquael FAN 3 (niedługo zostanie sam uni filter)

Wiem, że te filtry i grzałka nie wyglądają zbyt estetycznie, ale mam zamiar kupić albo samemu zrobić maskownicę.

Podłoże: żwir naturalny o gradacji 1mm-5mm + kule JBL Kugeln Balls
Nawożenie: Aqua-art Classic, Aqua-art Ferro, Aqua-art Micro Red + Bimbrownia CO2

Flora:
- vallisneria torta
- ceratopteris thalicroides
- rotala rotundifolia
- cabomba furcata
- cryptocoryne parva
- Java moss
- echinodorus bleheri
- eleocharis acicularis

W przyszłości będzie jeszcze:
- eleocharis japan
- hemianthus callitrichoides
- alternatera reineka
- glossostigma elatinoides
- pogostemon stellatus
- i ewentualnie jakiś anubias może coffeefolio Wink


Fauna:
- 15x neon inessa
- 1+3x bojownik syjamski
- 1x cambarellus patzcuarense (rak pomarańczowy)
- 20x anentome helena
- 6x ampularia (ale już niedługo, helenki już się za nie biorą)

W przyszłości planuję dokupić raczków.

Parametry wody (testy JBL):
Ph ~ 6,7
Gh ~ 5°n
KH ~ 7°n
Co2 ~ 15mg/l
NO3 ~ 9mg/l

Przepraszam za jakość zdjęć, robione telefonem ale niedługo już wstawię nowe, lepsze tylko muszę pożyczyć aparat Wink


   

   

   


Proszę o komentarze i jak zwykle o krytykę ;]

_________________________________________________________________
http://www.akwaswiat.net/sklep-zoologicz...39027.html


Wiadomości w tym temacie
[72l - start] Rutek315 - przez rutek315 - 22.11.2012, 18:06
RE: [72l - start] Rutek315 - przez klosek - 23.11.2012, 13:18
RE: [72l - start] Rutek315 - przez rutek315 - 23.11.2012, 14:52
RE: [72l - start] Rutek315 - przez klosek - 23.11.2012, 20:12
RE: [72l - start] Rutek315 - przez Saletra - 29.11.2012, 00:41
RE: [72l - start] Rutek315 - przez Dawid N - 29.11.2012, 16:34
RE: [72l - start] Rutek315 - przez Kroczek33 - 23.11.2012, 22:40
RE: [72l - start] Rutek315 - przez Dawid N - 24.11.2012, 17:10
RE: [72l - start] Rutek315 - przez rutek315 - 25.11.2012, 13:04
RE: [72l - start] Rutek315 - przez klosek - 29.11.2012, 10:13
RE: [72l - start] Rutek315 - przez rutek315 - 04.12.2012, 16:53

Skocz do: