• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie.
#12

Tutaj wstawiam wzór zawiadomienia o przestępstwie opracowany przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji.

Jan Kowalski Warszawa, 28.02.2007 r.
ul. Balonowa 11 m. 1111
02-635 Warszawa
tel. dom. 0-22 000 00 01
tel. do firmy 0-22 000 00 03
tel. kom. 000 000 005

Komenda Rejonowa Policji
Warszawa


Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Ja, niżej podpisany, zawiadamiam o dokonaniu na moją szkodę oszustwa przez mężczyznę podającego się za Edwarda Kwiatkowskiego.

UZASADNIENIE
W dniu 12 lutego 2007 r. do mojej firmy o nazwie ?Janko? mieszczącej się w Warszawie na ul. Marszałkowskiej 1111/1 przyszedł mężczyzna, który oświadczył, że nazywa się Edward Kwiatkowski i jest przedstawicielem firmy ?Nowe Okna?. Zaoferował mi wymianę okien
w mojej firmie, po promocyjnej cenie. Mężczyzna przedstawił mi rzekomą ofertę w postaci zdjęć okien, z których wybrałem odpowiadający mi model, i złożyłem ustne zamówienie. Mężczyzna oświadczył, że obecnie jego firma prowadzi promocję dla klientów i dlatego nowe okna mogę kupić za połowę ich rzeczywistej wartości, ale z uwagi na dużą liczbę chętnych, by skrócić okres oczekiwania na montaż okien ? muszę uiścić zaliczkę w wysokości 400 złotych. Z uwagi na bardzo niską cenę okien, jaką zaproponował wymieniony, zapłaciłem wskazaną kwotę. Mężczyzna wystawił mi pokwitowanie zapłaty na blankiecie opatrzonym pieczątką firmową ?Nowe Okna?, na której znajdował się numer telefonu firmowego: 0-22 000 00 02. Opisywany mężczyzna oświadczył, że zamówienie zostanie zrealizowane za cztery dni; polecił, bym oczekiwał na kontakt ze strony firmy.
Po upływie czterech dni nikt się do mnie nie zgłosił, w związku z tym zadzwoniłem pod numer telefonu widniejący na pokwitowaniu przyjęcia zaliczki. Tam odebrał mężczyzna, który oświadczył, że to jest mieszkanie prywatne, a nie firma ?Nowe Okna?. Powiedział także, że powyższy numer telefonu użytkuje od wielu lat i nie zna żadnego Edwarda Kwiatkowskiego.
Dodaję, że nigdy wcześniej nie spotkałem mężczyzny podającego się za Edwarda Kwiatkowskiego, lecz długo z nim rozmawiałem, więc dobrze zapamiętałem jego wygląd i sądzę, że mógłbym go rozpoznać. Wydaje mi się, że ten mężczyzna odwiedził wiele sąsiednich firm i lokali usługowych na mojej ulicy, prawdopodobnie namówił jeszcze kogoś na tę transakcję.
Mając na uwadze przytoczone przeze mnie okoliczności, uważam, że padłem ofiarą przestępstwa oszustwa, i wnoszę o przeprowadzenie w tej sprawie postępowania przygotowawczego w celu ustalenia i ukarania sprawcy.

Jan Kowalski

W załączeniu ? kserokopia pokwitowania przyjęcia zaliczki.

Oczywiście cały opis sytuacji załączniki itp. to opisujemy według swojego przykładu, zamiast pokwitowania zaliczki potwierdzenie wpłaty pieniędzy itp.

Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu akwarium lub szukasz kogoś kto może Ci założyć lub zrestartować akwarium. Pisz!


Wiadomości w tym temacie
Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez Norka1990 - 20.07.2011, 11:44
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez Koltar - 20.07.2011, 18:33
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez Norka1990 - 20.07.2011, 18:54
Top Reasons On Considering Employee Monitoring Company - przez FrankJScott - 27.06.2023, 16:59
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez bercia289 - 21.07.2011, 09:13
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez Norka1990 - 21.07.2011, 09:17
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez Malutki - 03.08.2011, 17:23
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez Norka1990 - 03.08.2011, 20:21
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez toomeka@wp.pl - 03.08.2011, 22:35
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez Malutki - 03.08.2011, 22:36
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez Norka1990 - 05.08.2011, 19:44
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez bomboszek - 05.08.2011, 20:38
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez Malutki - 05.08.2011, 22:32
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez Kesi - 05.08.2011, 23:25
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez toomeka@wp.pl - 05.08.2011, 23:28
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez Kesi - 06.08.2011, 00:11
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez wolfik - 07.08.2011, 09:51
RE: Uwaga na ogłoszenia o darmowych krewetkach - przez Kesi - 07.08.2011, 11:21
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez Norka1990 - 08.08.2011, 13:18
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez Kesi - 08.08.2011, 14:11
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez Norka1990 - 08.08.2011, 14:22
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez Kesi - 08.08.2011, 14:27
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez akiwo - 08.08.2011, 15:25
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez Kondziu360 - 08.08.2011, 23:49
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez Kesi - 09.08.2011, 10:57
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez Malutki - 09.08.2011, 14:18
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez Norka1990 - 09.08.2011, 16:24
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez akiwo - 09.08.2011, 16:58
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez Norka1990 - 09.08.2011, 17:04
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez akiwo - 09.08.2011, 20:43
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez Norka1990 - 10.08.2011, 15:16
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez Malutki - 11.08.2011, 12:48
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez akiwo - 11.08.2011, 16:00
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez Norka1990 - 15.08.2011, 15:34
RE: Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie. - przez Malutki - 15.08.2011, 19:38
OSZUSCI NA FORUM - przez akiwo - 08.08.2011, 11:15
RE: OSZUSCI NA FORUM - przez Kesi - 08.08.2011, 13:13

Skocz do: