13.05.2011, 15:40
Nic nie ginie. Bez napowietrzacza bakterie spokojnie przeżyją korzystając z tlenu z wody któren powstał w czasie dnia w wyniku fotosyntezy roślin i ruchu tafli wody. Napowietrzacz jak już to włączaj tylko na noc bo w dzień jest wręcz szkodliwy. Podnisi ph, twardość wody i obniża stęzenie co2 potrzebne dla roślin.
