• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada do 240l Tanganika
#6

(08.02.2011, 19:04)kulus12 napisał(a):  Muszę Cię zmartwić tropheusy nie nadają się do twojego zbiornika, minimum dla nich to 150x50x50 czyli 375 litrów. Tropheusy powinno się trzymać w grupach minimum 12-16 sztuk, możesz również znaleźć w sieci przelicznik 1litr wody x 1cm dorosłej ryby czyli średnio 12-15 litrów wody na dorosłą rybę. Dla początkujących "trofciarzy" polecałbym tropheus duboisi ze względu na jego bardzo ciekawe i zmieniające się wraz z wiekiem ubarwienie. Co do utrzymania parametrów wody musiałbyś podać najpierw jakie są wartości wyjściowe twojej wody w kranie, wtedy będzie się można wypowiedzieć czy będziesz miał problemy z jej prawidłowym preparowaniem i utrzymaniem. Jeżeli chodzi o trzecie pytanie to musisz sobie odpowiedzieć sam, o gustach się nie dyskutuje każdy lubi coś innego. Ja i wile osób bez wahania odpowie że z Tanganiki, ale znajdzie się jeszcze większa rzesza zwolenników Malawi. Powinieneś sobie zadać pytania pomocnicze: Czego chcę?
Moim zdaniem ryby z Malawi są bardziej kolorowe i jeżeli nastawiasz się na cukierkowy zbiornik z kolorowymi rybami to Malawi, natomiast jeżeli interesują Cię ciekawe zachowania przykuwające uwagę na długie godziny to bez wątpienia powinieneś wybrać Tanganikę

Na hodowlę tropheusów dno 120x40 jest wystarczające.
Stadko ok.12 sztuk będzie w sam raz.
Rozmawiałem z hodowcami na ten temat i poparli ,
zalecili nawet 15szt.
A ja polecę również te pospolitsze odmiany , ale
dobrze jest wziąć F1 , by te rybki były ładne i zgodne z ich wzorcem.

Kujawsko-Pomorskie Forum Akwarystyczne

Nie udzielam porad na PW.


Wiadomości w tym temacie
Obsada do 240l Tanganika - przez daroo - 08.02.2011, 00:57
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez susel - 08.02.2011, 10:19
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez Kroczek33 - 08.02.2011, 13:42
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez kulus12 - 08.02.2011, 19:04
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez daroo - 08.02.2011, 21:38
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez Kroczek33 - 08.02.2011, 23:34
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez Patrykolo14 - 09.02.2011, 09:46
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez kulus12 - 09.02.2011, 12:47
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez Kroczek33 - 09.02.2011, 13:54
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez susel - 09.02.2011, 17:52
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez Kroczek33 - 09.02.2011, 20:03
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez Cactus79 - 09.02.2011, 20:55
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez Kroczek33 - 09.02.2011, 21:14
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez susel - 09.02.2011, 21:49
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez Kroczek33 - 09.02.2011, 22:32
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez susel - 09.02.2011, 22:40
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez kulus12 - 10.02.2011, 09:37
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez Patrykolo14 - 10.02.2011, 14:53
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez Kroczek33 - 10.02.2011, 17:26
RE: Obsada do 240l Tanganika - przez kulus12 - 11.02.2011, 13:08

Skocz do: