• 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ikola Nawóz
#8

Od dwóch tygodni testuję ten nawóz w dwóch zbiornikach:

1/
60l
0,7 W/l
Easy Carbo
Kranówka KH12, pH 7,2
Mchy (Willow, Java i Singapore) wybarwione, Microsorum "Thinleaf" rośnie, brak jakiegokolwiek nalotu na szybach.
2/
60l.
0,8 W/l,
CO2
RO z kranówką KH5. pH 6,8
Willow moss elegancko wybarwiony, Blyxa japonica, Echinodorus latifolius, Micranthemum umbrosum, Lomariopsis lineata i Pogostemon helferi mają zadowalające przyrosty. W baniaku są jedynie krewetki, więc niedobory makro uzupełniałem innym nawozem.



Uwagi:
- zawiły opis dawkowania - Wystarczyłoby np. "co tydzień po podmianie 12ml na 100l"
- pomysłowy dozownik.
- proponuję uruchomić produkcję dwóch wersji, podobnie jak na przykład Tropica TPN - jedna w dotychczasowej formie, druga z pełnym składem makro do zbiorników z niewielką/zerową fauną.

Ocena ogólna - nawóz nie odbiega jakością od porównywalnych produktów (Planta Gainer, Aquabotanique, Tropical itp. ) i ma atrakcyjną cenę.


Wiadomości w tym temacie
Ikola Nawóz - przez wolfik - 11.11.2010, 13:33
RE: Ikola Nawóz - przez Kroczek33 - 25.11.2010, 17:50
RE: Ikola Nawóz - przez Kroczek33 - 26.11.2010, 06:20
RE: Ikola Nawóz - przez Maciej_krakow - 28.11.2010, 22:51
RE: Ikola Nawóz - przez Kroczek33 - 03.12.2010, 16:50
RE: Ikola Nawóz - przez Maciej_krakow - 06.12.2010, 22:58
RE: Ikola Nawóz - przez Maciej_krakow - 13.12.2010, 18:26
RE: Ikola Nawóz - przez 3promile - 19.12.2010, 13:37
RE: Ikola Nawóz - przez bomboszek - 16.01.2011, 20:44
RE: Ikola Nawóz - przez MagisterO - 31.08.2011, 16:50

Skocz do: