• 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ikola Nawóz
#4

Witam. Dostałem ten nawóz do przetestowania. Oczywiście na efekty trzeba poczekać. Ale co mogę teraz napisać to napiszę.

1. Moje akwarium.
Litraż to 126 litrów. Zrobiony restart około miesiąca temu, mocno przetrzebiona roślinność. Obsada roślinna to:
Nużaniec
Kryptokoryna Pechii
Strzałka
Wąkrotka
Żabienica

Od restartu awkarium tylko raz podawana symfonia.
Oświetlenie: 3x18W co daje jakieś 0.45w/l.

2) Opakowanie/Instrukcja

Samo opakowanie jest bardzo ciekawe z prostym systemem dozowania co należy docenić, wygodna miarka. Chociaż brakuje mi informacji w którym miejscu jest 10ml (skala kończy się na 6).
Instrukcja producenta:
Dawkowanie: podczas wymiany dodać 5ml/100l potem co tydzień 10ml/10l.
Potem "działanie" tzn zaczyna się od wymienienia: "kompozycja składników z dwuwartościowym żelazem, potasem, ważnymi minerałami i pierwiastkami śladowymi" i tu brakuje informacji jakie to minerały/pierwiastki.
Na koniec instrukcji zaleta produktu, całkiem przyjemnie napisana choć można było się bardziej wysilić. Znane firmy dużo bardziej "kolorują" swoje opisy (zachwalania) produktu.

Ważne: na przedniej etykiecie widnieje napis "...brak fosforu i azotu to brak glonów" mimo że przyczyn powstawania glonów może być tysiąc innych - dobry chwyt marketingowy.
Tylko co jeśli wystąpi niedobór fosforu? o azot się nie martwię ale czy fosforu nie zabraknie w takim przypadku?

No i na koniec cena. Cena (mimo że ja dostałem go za darmo) jest bardzo przyzwoita bo wynosi jedynie 4zł/100ml. I wg. producenta powinno to wystarczyć na 1000L wody.

3. Efekty
Na nie trzeba będzie poczekać. Dzisiaj wlałem pierwszą dawkę(28.11.10) ok.5ml. Regularnie będę pisal spostrzeżenia i w miarę możliwości robił zdjęcia aż do wyczerpania produktu.
Zdjęcie akwarium - 1 dzień stosowania -
http://i51.tinypic.com/e01hug.jpg

https://www.facebook.com/pages/From-all-...6571785133
Zapraszam na stronkę na FB i zostawienie lajka!:)
pozdrawiam


Wiadomości w tym temacie
Ikola Nawóz - przez wolfik - 11.11.2010, 13:33
RE: Ikola Nawóz - przez Kroczek33 - 25.11.2010, 17:50
RE: Ikola Nawóz - przez Kroczek33 - 26.11.2010, 06:20
RE: Ikola Nawóz - przez Maciej_krakow - 28.11.2010, 22:51
RE: Ikola Nawóz - przez Kroczek33 - 03.12.2010, 16:50
RE: Ikola Nawóz - przez Maciej_krakow - 06.12.2010, 22:58
RE: Ikola Nawóz - przez Maciej_krakow - 13.12.2010, 18:26
RE: Ikola Nawóz - przez 3promile - 19.12.2010, 13:37
RE: Ikola Nawóz - przez bomboszek - 16.01.2011, 20:44
RE: Ikola Nawóz - przez MagisterO - 31.08.2011, 16:50

Skocz do: