14.10.2010, 09:36
Witam,
Posiadam 72L bianiak (60x30x40) i niestety 1x15W do oświetlenia mojego podwodnego świata. Załączam im światło przed wyjściem do pracy (7:40) a wyłączam jak idę spać (ok. 24.00). Akwarium znajduje się przy oknie północnym, więc samych promieni słonecznych nie mam w pokoju. Czy zostawianie na tak długo włączonego światła może być szkodliwe dla ryb i roślinności? (Ryby: molinezje żaglopłetwe, platki, mieczyki, kiryśnik, g.syjamski)
Posiadam 72L bianiak (60x30x40) i niestety 1x15W do oświetlenia mojego podwodnego świata. Załączam im światło przed wyjściem do pracy (7:40) a wyłączam jak idę spać (ok. 24.00). Akwarium znajduje się przy oknie północnym, więc samych promieni słonecznych nie mam w pokoju. Czy zostawianie na tak długo włączonego światła może być szkodliwe dla ryb i roślinności? (Ryby: molinezje żaglopłetwe, platki, mieczyki, kiryśnik, g.syjamski)
