21.06.2010, 21:36
wracając do tematu oświetlenia: mój zbiornik stoi w ciemnym kącie, gdzie światło dzienne dociera tak naprawdę tylko późnym popołudniem. czy więc mogę zrobić tak, że sztuczne oświetlenie będę zapalać dopiero późnym popołudniem, a wyłączać wczesnym rankiem? tak powiedzmy w godzinach 17.00 - 5.00. mnie by tak najlepiej pasowało, ale z drugiej strony martwię się, że jakaś tam niewielka ilość światła dziennego będzie docierać w ciągu przedpołudnia i w efekcie rybki będą "za długo na nogach", że tak powiem
