28.10.2009, 22:11
Oriona napisał(a):Według mnie, "najłatwiejsze" biotopy, to Azja i Ameryka. Siedemdziesiąt litrów spokojnie wystarczy dla bojownika, dziesięciu razbor i może cierniooczka? (Tego ostatniego nie jestem pewna ze względu na wielkość akwarium, a szczególnie wymiary dna.) A Ameryka to dużo popularnych rybek akwariowych. Jeśli się nie mylę to gupiki, kiryski itp. Ale nie chcę Cię wprowadzać w błąd, więc lepiej sam sprawdź.
No cierniooczek w 70l litrach raczej nie da rady osiąga około 20 cm i trzyma się je w stadzie 6-8 szt. Czyli w 70l byłby to kabaret. Co do biotopów to nie możemy na patrzeć tylko przez pryzmat obsady. Azja i Ameryka. Bojownik, Gupiki, Mieczyki itp. tzw "pospolitusy". Myśląc o nich na ogół myślimy o akwarium ogólnym. Gdybyśmy chcieli zajrzeć pod powierzchnię wody pod którą żyją przedmiotowe ryby chcąc odtworzyć to w akwarium to chyba żaden biotop nie będzie taki prosty.

