• 16 Głosów - 3.38 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaka obsada do Twojego akwarium?

(23.02.2011, 22:53)zinek10 napisał(a):  Witam. Mam pytanie odnośnie obsady zbiornika 450 litrów. W tej chwili w zbiorniku 200 litrowym mam 2 zbrojniki niebieskie, 5 danio pręgowanych, 4 kiryski spiżowe, 3 małe i 3 większe skalary, 5 neonków, kilka gupików i kilka neonków. Niedługo tj. za ok 2 tygodnie przeniosę je "na większe". I tu moje pytanie, co można zrobić jeszcze w takim dużym zbiorniku. Jest też kilka roślin więc pewnie towarzyskie. Poradzcie coś. Nie jestem jeszcze zdecydowana więc wszelkie sugestie mile widziane. Na pewno zostają skalary, bo mój mąż ma na ich punkcie bzika.

Cytat:davvid: Ja bym jeszcze dal ze 3 sztuki kirysków i na pewno więcej neonków. Co do gupików to na twoim miejscu bym się zastanowił .

Pozdrawiam.

I jeszcze z 15 danio.Dobrze by było, żeby nowe akwarium miało 60 cm wysokości ze względu na skalarySmile

112l Malawi,54l kotnik dla młodych Saulosi Coral

Witam. Akwarium ma wymiary 150x50x60 więc właśnie dlatego chcę zostawiać skalary. A jakie roślinki do tego najlepiej włożyć. Światła w tym akwarium mało, będę dokładać ale to dopiero za jakiś czas. Teraz jest 2x36 więc będzie na razie trochę ciemno.

pomuszcie mam problem tego typu kupilem 20 neonków czerwonych i glonojada niestety mam juz tydzien neoki i chowają sie caly czas za korzeniem w rogu wogule nie widac ich czemu tak sie stresują akwarium posiadam 130 litrowe czy ktos moze mi w tej sytuacji pomuc chce dozucic do tego jeszcze 10 neonków czerwonych 2 ramirezy i 6 kirysków

(24.02.2011, 18:18)dawidd115 napisał(a):  pomuszcie mam problem tego typu kupilem 20 neonków czerwonych i glonojada niestety mam juz tydzien neoki i chowają sie caly czas za korzeniem w rogu wogule nie widac ich czemu tak sie stresują akwarium posiadam 130 litrowe czy ktos moze mi w tej sytuacji pomuc chce dozucic do tego jeszcze 10 neonków czerwonych 2 ramirezy i 6 kirysków

Powodów może być wiele: jaskrawe podłoże, brak roślin i kryjówek, złe parametry wody lub nieodpowiednia temperatura itd. Odnośnie samej obsady w 130l możesz mieć:
30-35x neon czerwony
1x zbrojnik niebieski
1+1 ramireza
8x kirysek (najlepiej panda)

wode mam ok 7 testów wypadlo perfekcyjnie podlorze mam piaskowe roslinki faktycznie malo jeszcze sie rozwinely niewiem co robic przeraza mnie to stopni mam 26 lub 25 stopni czy to malo

Można do 112 dać jakiś gatunek zbrojnika ?

GG:9678802

(24.02.2011, 18:18)dawidd115 napisał(a):  pomuszcie mam problem tego typu kupilem 20 neonków czerwonych i glonojada niestety mam juz tydzien neoki i chowają sie caly czas za korzeniem w rogu wogule nie widac ich czemu tak sie stresują akwarium posiadam 130 litrowe czy ktos moze mi w tej sytuacji pomuc chce dozucic do tego jeszcze 10 neonków czerwonych 2 ramirezy i 6 kirysków

Jakie masz oświetlenie?Neony nie lubią jaskrawego światła,szczególnie w połączeniu z małą ilością roślin.
Temperaturę ustaw na 24.

112l Malawi,54l kotnik dla młodych Saulosi Coral

Hej czy waszym zdaniem powinienem jeszcze dożucić kirysy?

350L Narożne (plus 60l gupik)
unimax 500 z uv.
90W flora światło
2 Skalar
1 Zbrojnik Czarnopasy
9 Glojonad syjamski
10 Kirysy
1 Przylenga chińska

24.05.2011
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0511/imag01095448.jpg
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0511/imag00941314.jpg

(25.02.2011, 03:27)MarcinMadsen napisał(a):  Hej czy waszym zdaniem powinienem jeszcze dożucić kirysy?

Do obsady z opisu?
350L Narożne
10 Skalary
1 Wąsacz Niebieski
1 Zbrojnik Czarnopasy
1 Otocinklus przyujściowy
4 Kirysy
3 Cierńooczek sumetrzański
1 Przylenga chińska

Największym minusem obsady jest duża ilość gatunków przydennych. Zbrojniki, cierniooczki, kirysy, przylga chińska...Druga sprawa że trzymasz ryby typu otosek, cierniooczek czy kirys w zbyt małych ilościach (a to stadne ryby). Ale to akurat dobrze - łatwiej będzie ci z czegoś zrezygnować. Wydaje mi się też, że masz za dużo skalarów. Przylga chińska preferuje chłodniejszą wodę i chyba trzyma się je po kilka osobników, więc najlepiej z niej zrezygnować.

Proponuję :
2+2x Skalar
2+2x Zbrojnik niebieski lub 10x kirysek spiżowy
35-40x neon innesa/n. czerwony/czerwonogłówka/bystrzyk czarny/hokejówka amazońska/żałobniczka

Co do skalarów to po uzyskaniu 2 pary zredukuje.
Kiryski moge dokupić. Ale myslałem ze 5 rodzajów po 2. Czy to żle?
Ale czemu piszesz abym wybierał pomiedzy glonojadami a kirysami ?
Glonojada wolałbym "czarnopasego" bo niebieski terroryzuje dno i nie jest taki atrakcyjny .
Ja opgradowalem do 13 skalarów aby być pewnym że bedzie dosyć własciwych płci co się polubią.
Co do przylegi to w sklepie zostalem wprowadzony w bład.
Ale ona plywa z kirysami i zyje w cieplych warunkach już dosyć długo.

350L Narożne (plus 60l gupik)
unimax 500 z uv.
90W flora światło
2 Skalar
1 Zbrojnik Czarnopasy
9 Glojonad syjamski
10 Kirysy
1 Przylenga chińska

24.05.2011
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0511/imag01095448.jpg
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0511/imag00941314.jpg



Skocz do: