• 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WODA DESTYLOWANA - w jakim celu i jak stosować
#1

co daje lanie wody destylowanej do akwarium?i jak już lać do podmienianej wody to proporcja 1:1 wystarczy?zaznaczę,że podmieniam co tydzień 30%(tj.24l)

kocham jak rybki mają wodę bez paprochów-chciałbyś pływać w syfie?

http://s1.bitefight.onet.pl/c.php?uid=183156
#2

Ja leje tą wodę podczas podmian i jakoś rybki żyją ramirezy się trzymają a roślinki rosną.

._.
#3

woda destylowana neutralizuje ph wody do nizszego poziomu

[...]Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć...
#4

mnemic napisał(a):woda destylowana neutralizuje ph wody do nizszego poziomu
a czy obniży tak drastycznie pH,że baniak odniesie szkody?i jeszcze pytanko-czy rośliny lepiej rosną na destylce czy kranówie z uzdatniaczem?nie mówie tu o laniu nawozów bo obecnie mam masę glonów-jak glony przegrają z roślinami to będę nawozić gp micro i ferro+

kocham jak rybki mają wodę bez paprochów-chciałbyś pływać w syfie?

http://s1.bitefight.onet.pl/c.php?uid=183156
#5

Destylka to czyste H2O bez minerałów. Jest bardzo agresywnym rozpuszczalnikiem wszystkiego co się w wodzie zechce rozpuszczać dlatego niewskazane jest lanie 100% destylki do akwarium bez mineralizatora takiego jak na przykład Planta Gainer Hydro Mineral czy Aqua Mineral.

Wraz z pokarmem i nawozami są wprowadzane niektóre pierwiastki lecz jest ich zbyt mało dla większości ryb i roślin żyjących w akwarium. Niektórych w taki sposób nie wprowadzimy np wapnia i potasu a to może być już szkodliwe dla roślin i ryb. Niektóre ryby dobrze się czują w takiej wodzie a inne nie, na przykład molinezje w czystej destylce zdechną po jakimś czasie lub zaczną chorować bo potrzebują twardszej wody. Destylka ma twardości 0 i ph ok 7. Jak wiemy twardość węglanowa jest buforem ph. Zerowe wartości twardości węglanowej nie będą chroniły wody przed skokami ph. Wystarczy więcej CO2 i ph ostro pójdzie w dół przy tak miękkiej wodzie.

Destylkę najlepiej mineralizować albo rozrabiać z kranówką żeby przynajmniej te minimalne twardości 4 i 3 otrzymać.

Słyszałem, ze niektórzy stosują 100% destylki przy hodowli wymagających pielęgniczek ale to są osoby, które wiedzą po co i dlaczego to robią a ryby, które hodują w naturze rozmnażają się w takich miękkich wodach.
#6

Co do ph to musiałbyś sprawdzic testem jakie ph ma woda dest.której używasz.Niektóre mają ph 7 czyli neutralne a inne np.woda dest. z Tesco ma ph 5.5 czyli jest bardzo kwaśna.Tak czy siak nie lej samej destylki tylko mieszaj z kranówką.Wszystko zalezy jakie masz ryby i rośliny bo nie wszystkie potrzebują miękkiej wody.
#7

Przy podmianach wody dolewam też destylowanej żeby trochę zmiękczyć. Jak dużo można dolać żeby nie przesadzić (o ile wogóle można). Czy ma to jakiś negatywny wpływ na ryby?

Tematy zostały połączone.
Kejdi
#8

Zależy od parametrów Twojej wody i w jakich proporcjacj mieszasz oraz od tego jakie masz ryby.

Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
#9

Akwarium 60 L, gupiki, neonki, bocja, zbrojnik, labeo. Wiem, że niektóre za duże ale niedługo zmieniam zbiornik na większy więc nie oddaję. Rośliny żywe.
Parametry wody oprócz GH i KH ( ostatnie wskaźniki na testerze!!! ) bardzo dobre. Co tydzień wymieniam 10 litrów wody w czym jest 2,5 litra destylowanej. Mimo tego twardość jest wciąż za duża i nie wiem czy mogę dawać więcej destylowanej bo ona chyba nie zawiera wszystkich potrzebnych mikroelemantów itp.
#10

Jakie masz GH i jakie chcesz mieć?

Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.


Skocz do: