• 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PODMIANA WODY : Kiedy,dlaczego i w jakich ilościach.Wszelkie pytania na temat podmianek.

WCZORAJ ZROBIŁEM PODMIANE 1/3 W MAŁYM ZBIORNIKU, NIE WIEM CZY CZY ZROBIĆ JESZCZE RAZ CZY TO NIE BĘDZIE ZA CZĘSTO

Pogubiłam się juz trochę w tym temacie. O co chodzi, co chcesz osiągnąć?

chce obniżyć ph użyłem środka na odniżenie ale nie pomaga

A o co chodzi z tym podmienianiem wody? Przecież tym nie obniżysz pH.
Jakiego środka użyłeś? Takie środki na początku obniżają twardość, a dopiero później zakwaszają wodę. Ile tego użyłeś?

użyłem sera ph minus dwa dni po dawce z opakowania. a z tą podmianą to mieżyłem ph wody z filtra i wyszło 7 pomyślałem że jak by podmienić większą ilość wody to ph się obniży.może ty mi poradzisz jak to obniżyć

ale ja tu czegoś nie rozumiem jeśli lejesz do akwa wode z ro to ph powinno spaśc,chyba że koniec wkładów już w nim.
musisz nalać wodę z filtra potem wzbogacić minerałami do tej wody ,jest taki nawóz w zoo to tej wody.

wcześniej nie lałem dopiero wczoraj zrobiłem podmiane 1/3wody a co myślisz o kolejnej podmianie

KrzysztofOt napisał(a):wcześniej nie lałem dopiero wczoraj zrobiłem podmiane 1/3wody a co myślisz o kolejnej podmianie

nalej wody tylko z filtra ro i wzbogać go tym nawozem.zapomniałem nazwę go ,ale jest na pewno do ro.w płynie specjalny tylko do tego spytaj w zoo,o niego to ci dadzą.musi być dobrze.
a mierzyłeś tą wode z filtra ile ma ph? może koniec membrany już .okropnie wysokie masz to ph. po dolaniu takiej wody dziwnw i to bardzo ,ta woda powinna mieć ph 0.,i gh 0 i inne 0.sprawdz

ta z filtra ma ph7.

KrzysztofOt napisał(a):ta z filtra ma ph7.

no to nic dziwnego ,że masz takie ph w akwa albo to nir jest ro ?ale mniejsz o to.nie zbijesz ph tak oo.jeśli nie masz dużego tego akwa proponuję ci kupić wodę demineralizowaną 1l,albo 5l,nie droga i zalać nią z połowe akwa.to jest woda jak by z tego ro.ma 0.zbicie ph ,to nie łatwa sprawa,najlepsze rozwiązanie to właśnie ten filtr RO. wklejałem na początko jego foto.i problem znika z ph,a takimi sposobami domowymi to ciężko jest zbić ph,sam dużo kombinowałem z różnymi rzeczami ten płyn co pisałeś lałem i nic nie dawał,szyszki też woreczki na obniżenie ph,gh nic.jedynie ta woda z ro najlepsze rozwiązanie,a na razie jak pisałem destylka.zostaje zbije od razu ci.


Skocz do: