• 3 Głosów - 1.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akwarium z żółwiami.
#1

Witam ostatnio wpadłem na pomysł aby kupić żółwia do akwarium . Mam wolny zbiorniki 100l żółwie są małe a jak podrosną i będę widział że się męczą to albo oddam dla szwagra albo kupię większy baniak. To tyle na wstępieSmile
RYBY
Można jakieś rybki o tych samych wymaganiach trzymać razem z żółwiem i żeby nie były zjedzone ??
(Bym chciał jakieś stadne neony..)
Myślałem żeby też mieć rybki na pożywienie (gupiki)
ROŚLINY
Tak jak wyżej czy można trzymać jakieś rośliny???
Myślałem też o roślinach które szybko rosną np. moczarka Te rośliny byłyby traktowane jako pożywienie.

Może ma ktoś te zwierzęta?? Jak tak to byłbym wdzięczny gdyby podzielił się informacjami. Z góry dzięki Smile

"Dziś temperatura wynosi 0*C jutro ma być dwa razy cieplej czyli ile???"
#2

Wiesz że żół wodny nie moze mie całego akwarium z woda? Tylko musi miec półeczke aby mógł sie na niej ppołożyc? Moja babacia taką ma z drewna. A co do ryb to raczej żół by to potrakttował jak jego pozywienie wiec lepiej nie próbowac. A nie jest ci szkoda gupików?
#3

Popieram wypowiedź Dody00 ale nie całkiem według mnie możesz dać kiryski i glonojady.

"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki"





#4

Glonojadów i Kiryskówzółw by nie ruszczył ale na 1 glonka przypada z ok 50l. A glonki są to ryby stadne. Kiryski też są stadne. Musiałbyś ich mięc 6 sztuk albo 4-5 Smile A może kup se suma?

wlej z 20 cm wody. a reszte zostaw na półce nie ma by zadnej wody tylko np. piasek lub żwirek (gładki)

A widziałaś ten link??? Dlaczego tam tego nie ma???

poprstu właścicie nie za dobrze znał sie na tych 8 letnich żółwiach. Roślinek nie dawaj dom aakwa z żółwiem! Dzień i po roslinkach.
#5

Doda00 napisał(a):na 1 glonka przypada z ok 50l.
bzdura.

Ja na twoim miejscu zostawił bym w spokoju ryby i skoncentrował sie za zółwiu,hybrydy zawsze wychodzą kiepsko

To ze mam nick laska nie znaczy ze jestem dziewczyną a no i nie trzymajcie ryb w słoikach
#6

kiryski i glonojady zostaną zjedzone, gupiki również ale ciężko je mu złapać... a na allegro widziałem kiedyś taka półkę do akwarium na przyssawki aby żółw mógł wyjść i odpocząć , co do roślin zostaną zjedzone... oo i lepsze jest akwarium- terrarium gdzie jest więcej wysepki a mniej wody, mój żółw rzadko siedzi w wodzie , częściej sie wygrzewa, a wodę trzeba 3-4 dni bo po prostu śmierdzi...

Sprzedam dobraną parę skalarów, mozliwy dojazd do wybranych miast: Wrocław, Ostrów, Wrzesnia, Gniezno,Bydgoszcz, Tuchola.

Oddam Brzanke Rekinią dorosła- 17cm. Tylko do duzego baniaka wzamian mogę przyjąc rosliny:D! wiecej na gg 2737822 i pw
#7

W tym momencie mam 6 kirysów więc mogę je zostawić. A co do poziomu wody to możesz mi to bardziej opisać?? Bo są też żółwie wodno-lądowe ale mi o nie nie chodzi. To jak tak to rybek więcej nie będę dawał a co do gupików to je hoduje zawsze jako pożywienie a nie dla ozdobySmile I napiszcie mi o roślinach czy dawać czy nieSmile

http://www.allegro.pl/item397766054_2_zo..._itd_.html
tu jest sama woda

"Dziś temperatura wynosi 0*C jutro ma być dwa razy cieplej czyli ile???"
#8

a a ty chcesz miec wodno-lądowe. a tamte co są na aukcji są wodne.
#9

Aha no spoko już trochę po czytałem o tych zwierzakachSmile

To teraz jak proponujecie umeblować zbiornik???
Jakieś wskazówki??

"Dziś temperatura wynosi 0*C jutro ma być dwa razy cieplej czyli ile???"
#10

chcesz żółwia czerwonolicego - chrysemys scripta elegans inaczej zawany czerwono uchy lub ozdobny... rośliny jak chcesz mogą być ale nie wodne... ale np filodendrony, aglaonemy, popularne 3krotki. ja mam akwarium 54l podzielone na ukos cześć wodną od części lodowej szkolną ścianką ...

te żółwie muszą mieć gdzie odpocząć i światło... a cena 200zł to jest przesada ...

Sprzedam dobraną parę skalarów, mozliwy dojazd do wybranych miast: Wrocław, Ostrów, Wrzesnia, Gniezno,Bydgoszcz, Tuchola.

Oddam Brzanke Rekinią dorosła- 17cm. Tylko do duzego baniaka wzamian mogę przyjąc rosliny:D! wiecej na gg 2737822 i pw


Skocz do: