• 4 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak odmulać akwa i wszystko o odmulaczach
#1
Big Grin 

Od razu napiszę, że nie mam czasu szukać Smile na forum - wiec zapytanie do Was: (praca i jeszcze raz praca)


Czym, czyścic odchody i inne dziadostwa z dna (z żwirku)



Pozdrawiam
I jeszcze jedno:

Co 10 dnia podmiana 30%.
A woda mimo wszytsko nie pachnie zbyt ładnie.........
#2

Dno najlepiej jest czyścić odmulaczem kupnym (koszt około 15 zl)bądź własnej konstrukcji
A co do zapachu wody jeżeli będziesz podmieniał wodę tak jak podmieniasz tylko, że jeszcze do tego z odmulaniem dna to woda zmieni swój zapach
pozdrawiam

Dobre odmulacz do akwarium
#3

Cytat:Od razu napiszę, że nie mam czasu szukac Smile na forum - wiec zapytanie do Was: (praca i jeszcze raz praca)
Czym, czyscic odchody i inne dziadostwa z dna (z zwirku)
Cześć Sławku!
Dla zapracowanych i nie tylko zebrałam większość tematów jako SPIS TREŚCI. A tu masz link http://www.forum.akwaswiat.net/viewtopic.php?t=247, na forum o odmulaniu dna oczywiście już było Smile

pozdrawiam
#4

Wszyscy pisza o jakiś odmulaczach a ja nie wiem co to jest. Wstyd się przyznać Sad Mam po bracie taki długi węzyk zakończony na końcu taką 'ala' wciągaczką nie wime jak nazwać taka szczotką od odkurzacz. Czy to odmulacz???
#5

tak to jest prawdopodobnie odmulacz
#6

Niechce mi sie zakladac nowego topicu w DIY. Da rade odmulacz zbudowac w warunkach domowych :?: I z czego zrobic zakonczenie zeby nie zasysal zwirku, i zeby zmniejszyc przeplyw wody. (mniej zassanej wody,a wiecej zebranego "syfu"). Pozdro Big Grin
#7

Witam. Jestem już zmęczona ciągle zanieczyszczonym żwirkiem i mam pytanie. Jaki odmulacz mam kupić do akwariów 14l i 25l?? Ale chciałabym też, żeby ten odmulacz pasował do akwarium 100l, gdyż w niedługim czasie planuję zakup tego akwarium. Czy z odmulaczami dna jest tak jak z filtrami, że kupuje się o rozmiar większy?? Proszę o w miarę szybką pomoc Mile widziane są także linki z odmulaczami na allegro lub innych sklepów internetowych.
P.S. Wolałabym nie wydawać więcej niż 40 zł.
#8

A czy do tych odmulaczy będzie dołączona instrukcja?? Bo ja nie za bardzo wiem, jak się tym posługiwać :oops:
#9

Jak chcesz tylko do czyszczenia dna to polecam taki ,(potrzbny napowietrzacz);
http://www.allegro.pl/item122713778_101_...cena_.html
Natomiast jak chcesz do czyszczenia dna i jednoczesnego spuszczania wody z akwa to ten jest dobry;
http://www.allegro.pl/item122969130_odmu...arium.html

Możesz mieć jeden i drugi Wink
Jak nie będziesz wiedziała jak się nimi posługiwać (dziecinnie proste) to pytaj śmiało.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#10

Dzięki. Ale nie jestem pewna, czy te odmulacze będą dobre na moje akwaria?? Bo tam nie ma napisanej wielkości. I czy to nie jest jakis badziew?? Bo widziałam odmulacze po 30-120 zł i coś takie tanie mi się wydaje ;/


Skocz do: