Odpowiedz  Napisz temat 
Wypadanie/zatrzymanie wzrostu małego Heńka
Autor Wiadomość
toyota555
Nowy
*

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
Wypadanie/zatrzymanie wzrostu małego Heńka

Witam

Piszę z prośbą o poradę w sprawie braku wzrostu/zatrzymania małego heńka. Około 2 miesiące temu pojawiły się glony
(typu nitkowatego), które rosły w heńku. Początkowo walczyłem z nimi wyrywając je, niestety okazało się to syzyfową
pracą, więc postanowiłem zainwestować w krewetki Amano (3 szt). Szybko poradziły sobie z glonami. Niestety na przedniej
szybie pojawiły się glony innego rodzaju (osad typu mgła). Zainwestowałem w testy PO4 i N03, które wykazały ponad 5 ppm PO4 oraz 45 ppm N03 w tym samym czasie zaprzestałem podawania nawozów mikro i makro (ewentualnie w mniejszych ilościach podawałem samo mikro). Zakupiłem wkład do filtra (filtrus nitras) oraz preparat phosphate remover firmy zoo. Obecnie PO4 utrzymuje się na poziomie 1,5-2 ppm oraz NO3 15-20 ppm. Niestety heniek tak jak na zdjęciach zaczął być rzadszy oraz przestał rosnąć. Od 3 dni wróciłem do dozowania nawozów mikro oraz makro, jak na razie bez poprawy. Zastanawiam się czy wszystko robię poprawnie. Proszę o wszelkie sugestie, co ewentualnie mógłbym zmienić.

Akwarium:
-50 litrów
-oświetlenie 3x15 WAT T8 przez 8h (Sylvania Grolux, Sylvania Lux-line; zwykły Philips)
-podłoże: ziemia ogrodowa + żwir czarny bazalt
-Co2: bimbrownia
-temperatura wody: 27C
-Co2 w płynie raz dziennie 2 ml
-filtr wewnętrzny Aquael Turbo 500, wkład trochę ceramiki + nitras 24/7
-parametry wody(dzisiejszy pomiar):
PH- 7,25 (test tetra)
PO4- 1,75 ppm
NO3- 18 ppm
Byłbym wdzięczny za wszelkie porady. Chciałbym aby mój Heniek cały nie wyleciał.

Pozdrawiam

02.12.2017 09:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

• 0 Głosów - 0 Średnio

Skocz do:
Witajcie