• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zmętniała Woda
#1

Witam. Posiadam akwarium 40l w nim znajdują się (osprzęt): Grzałka z termostatem, 2xFiltr AQUAEL jeden z napowietrzaniem wody.
Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy to: Żwirek nie za drobny nie za gruby rozsypany po całym akwarium na grubość ok 2 cm, 1 żywa roślinka 3 sztuczne.
Z rybek posiadam: 2 Brzanki różowe, 2 Brzanki rekinie, 3 Brzanki mszyste, 2 Molinezje, 1 Gupik, 4 Danio, 3 Kardynałki, 2 małe glonojady, 3 krewetki.
Tydzień temu musiałem całkowicie wyczyścić i zmienić wodę w akwarium, nalewając świeżej ( z kranu ) dodałem BactoActive stosując się do zaleceń podanych na etykiecie produktu. Niestety od wczoraj woda zaczeła mętnieć, i tu moje pytanie: Jak najszybciej przywrócić wodzie krystaliczność? Dodam że woda nie odstała ponieważ nie miałem gdzie trzymać rybek.
#2

Masz za duzo ryb i za male akwarium, zredukuj obsade.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#3

Zwiekszyć filtracje mechaniczną

NIE MĘCZ RYB W KULI!!!
#4

A jakie masz podłoże oraz inne elementy ozdobne typu kamienie itp? Zawsze jest szansa, że wrzucisz coś co zaczyna się powoli rozpuszczać sprawiając właśnie wrażenie mętnienia wody. Jeśli już to warto brać takie kamienie, które na pewno nic do wody nie wypuszczają np https://www.plantica.pl/produkty/materia...i-kamienie bo to nie tylko mętnienie, ale też i wpływ na ph co później trudno wykryć.
#5

Prawdopodobnie ryb jest zbyt dużo, warto dać im trochę przestrzeni.
#6

Tak jak przedmówcy. Za dużo ryb.
Dodatkowo poprzez glonojada rozumiesz zbrojnika, tak? Oddaj je. Masz za małe akwarium, niestety.
Plus te sztuczne rośliny. Wywal je, a wsadź coś żywego.
#7

Warto zbadać wodę na odczynniki różne.


Skocz do: