Odpowiedz  Napisz temat 
Ceramika czy keramzyt
Autor Wiadomość
Maverik4231
Użytkownik
***


Postów: 167
Grupa: Akwaryści
Dołączył: 15.08.2013
Status: Offline
Płeć: Mężczyzna
Post: #1
Ceramika czy keramzyt

Witam.

Co lepsze w filtrze, keramzyt czy ceramika? Poczytałem dosyć dużo o jednym i drugim. Zdania są tak podzielone że nie mam pojęcia co lepsze. Nie wiem ile jest prawdy w tym że keramzyt ma dużo więcej porów, co za tym idzie dużo większą powierzchnię na której mogą osiadać bakterie nitryfikacyjne. Podobno w ceramice, osiadają tylko na powierzchni, natomiast w keramzycie, ze względu na liczne i głębokie pory, w sumie keramzyt unosi się na wodzie, może osiąść dużo więcej bakterii. Podobno jednym zatwardza wodę, innym nie zmienia parametrów. Gdyby mi zatwardził wodę w planowanej Tanganice, to czemu nie, dla mnie bomba. Smile

Ktoś pisał o tym że podnosi PH, tylko nie napisał jakie było bazowe PH wody do której wrzucał keramzyt. Jeśli miał wodę poniżej 6 stopni, to wszystko o odczynie nawet obojętnym 7 stopni, podniesie PH. Jak dużo podnosi PH i czy nie wydziela szkodliwych związków?

Ze względu na dostępność, zalety i cenę, keramzyt jest dużo lepszym wkładem filtracyjnym niż ceramika. Przynajmniej czysto hipotetycznie.

Pytanie do was, czy warto wrzucić keramzyt do filtra?


Prawie jak w Ameryce [240L]

Link do forum:
http://www.akwaswiat.net/towarzyskie-225...#pid34160503.09.2017 10:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych
 
  • 0 Głosów - 0 Średnio

Skocz do:
Witajcie