• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy opłaca się budowa sumpa do 140L akwarium?
#1

Cześć.
Opłaca się budować sumpa do 140l akwarium ?
Filtr który mi przyszedł się zepsuł i wirnik się w ogóle nie kręci, mniejsza z nim.
Mogę mieć kilka różnych pomp od CO i różne rurki/redukcje za free.
Akwarium na przeróbkę mógłbym zamówić u stolarza.
Tylko tak, komina nie chciałbym wewnętrznego robić bo:
- Zajmuje trochę miejsca.
- Znając moje szczęście z wiertarkami(Celma, najlepsze jakimi miałem okazje pracować)to podczas wiercenia dziury w dnie by pękło Big Grin jest duża szansa.
Pompa 1200l/m to chyba za duża Big Grin
Tak sobie myślę, no bo sprzęt mogę mieć za grosze, jedynie akwarium do przeróbki na wkłady, a jaki litraż powinno mieć ?

Jestem pozerem który wszędzie pcha się do odpowiedzi jako pierwszy i mam zero pojęcia. To niestety prawda. Dziękuje dobranoc, koniec imprezy :)
#2

(06.07.2014, 00:45)wtelek1 napisał(a):  Akwarium na przeróbkę mógłbym zamówić u stolarza.

A będzie to akwarium drewniane ? Smile

Jeżeli szklarz będzie robił akwarium to może zrobić też dziury w akwarium głównym.
#3

Hahahaha Big Grin o kurde co ja napisałem, stolarza! Big Grin

Jestem pozerem który wszędzie pcha się do odpowiedzi jako pierwszy i mam zero pojęcia. To niestety prawda. Dziękuje dobranoc, koniec imprezy :)
#4

Albo nie baw się w wiercenie a zastosuj pudełko przelewowe albo pvc overflow. Druga wersja tańsza i łatwiejsza w zrobieniu.

"Alejami wycackany szedł se jakiś gość,
Facjata niby owszem, może być.
I nagle potknął się o kamień rycząc "Och, psiakość!
Jak oni mogą w tej Warszawie żyć!...""
#5

Właśnie rozważam te dwa Smile bo szkoda mi akwarium wiercić. I bardziej pasuje mi pudełko przelewowe, bo zrobić je łatwo i pokleić.
Tylko nie wiem jaki litraż akwarium do przeróbki na komory filtracyjne kupić Big Grin

Jestem pozerem który wszędzie pcha się do odpowiedzi jako pierwszy i mam zero pojęcia. To niestety prawda. Dziękuje dobranoc, koniec imprezy :)


Skocz do: