• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Początek z malawi
#81

To malawi w większości ogarnąłem.
#82

Witam.
Pomyślałem, że mogę dołączyć do wątku...jako "potrzebujący" Smile Mam podobny zbiornik (właśnie dojrzewa) i podobne dylematy. A widzę, że Jaranos podchodzi do tematu profesjonalnie Smile więc może i mi pomoże.

Zbiornik dojrzewa do przyjęcia pyszczaków (3 tygodnie), a ja dojrzewam do wybrania obsady...i nie jest to łatwe. Doradźcie jak skomponować z poniższych gatunków optymalne obsady zbiornika 300l (120x50x50). zależy mi bardzo na obsadzie kolorystycznie "żywej", "wielokolorowej" (np. niebiesko-żółto-czerwona)
np.
Melanochromis cyaneorhabdos Maingano
Labidochromis caeruleus Yellow
Alunocara Fire Fish Dragon Blood
(reszta interesujących mnie gatunków do stworzenia właściwej obsady poniżej w linku z zestawieniem "własnej roboty" Smile)

link z zestawieniem interesujących mnie pyszczaków
http://imageshack.us/photo/my-images/545...ipary.jpg/

Zależy mi bardzo na ciekawych wybarwieniach ryb przy warunku, że będą potrafiły ze sobą żyć oczywiście. A idąc tym tropem, niektóre piękne samce, które w moim zbiorniku mogły by być niestety w pojedynkę, mają samiczki "szare myszki" prawie bez ubarwienia. Może dałoby się więc skomponować obsadę z trzech gatunków z różnokolorowymi barwnymi pyszczakami (samiec i samica wybarwiona po okresie dojrzewania).
Przy okazji prośba o potwierdzenie czy na załączonych fotkach znajdują się rzeczywiście samce i samiczki podanych gatunków, bo nie ukrywam, że w sieci krążą przeróżne, często odmienne zdjęcia do niektórych odmian.
A może zaproponujecie jeszcze inną obsadę, która cieszyła by oko najbardziej kolorystycznie. Tak czy inaczej fajnie byłoby, gdyby były to ryby możliwe do kupienia (z opcją wysyłki)
Z góry dziękuję
#83

No Jaranos to weteran w sprawie z malawi .
A co do odsady to poczytaj mój temat. Było tam coś o rybkach.
Jarason dawno nie odpowiadał na moje pytania już od jakiegoś miesiąca.
#84

Siemka dołącze się do tematu.

Czy wapienie takie podobne do łupów nadadzą się do MALAWI?
Czy będą mętnić wodę?
#85

Nadadza sie, nawet sa pozadane bo zatwardzaja wode.

Nie męcz ryb w kuli.

#86

A będą mętnić wodę?
#87

U mnie nie mętnią
#88

Będą mętnić wodę ale jak masz dobrą filtracje to woda się wyklaruje. Ja tydzień temu robiłem restart akwarium i mam tylko łupki wapienne. Przed włożeniem do akwa szorowałem szczotką i po zalaniu było mleko. Na drugi dzień woda była już kryształ a pracuje w baniaku kubeł i turbo głowica.


Skocz do: