• 8 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie podłoże jest najlepsze dla Twojego akwarium? - temat zbiorczy - tu pytaj

(16.02.2011, 23:31)Malutki napisał(a):  Jak chcesz mieć super podłoże, to polecam ADA
Ale polecasz wszystkie rodzaje ADY? Bo mi szczególnie zależy na ADA AMAZONIA II, tak jak pisałem wyżej.

(16.02.2011, 23:31)Damian4 napisał(a):  Nie tylko podłoże jest ważne, ale temperatura w zbiorniku, podawanie CO2. Pod tym względem również trzeba patrzeć.

Mam akwarium 60L więc sądzę, iż CO2 jest zbędne, ale będę dozował Easy Carbo - zawsze jakaś alternatywa. A Temp, będzie zapewne odpowiednia pod roślinki, mino 25-26*C.
Ostatnio przeczytałem, że Ada Amazonia II nie jest rewelacyjna akurat pod roślinki.

a może być zwykła ziemia igrodnicza z ogrodniczego, i rybki będą zdrowe i rośliny też?

89,6l
5x mieczyk
1x gupik
1x krewetka filtrująca
2x Gurami
2x kirys
2x glonojad (nie znam nazwy)
10x RC


PS. słabo u mnie z ortografią :D

Najlepsza jest taka zwykła bez żadnych nawozów ziemia ogrodnicza.Ale michal25l do twojego 25l to nie radzę dawać żadnego podłoża bo i tak jesteś początkujący.

GG:9678802

jakie podloze do akwa 140l jaki kolor bd najlepszy?

Przeczytaj dokładnie wątek od początku, wywnioskujesz z niego, że to zależy od przeznaczenia akwarium, w sensie biotop itd a także od gustu, wszechwiedzący nie jesteśmy.

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl

805L

Witam.
Jednak z substaru nie będę korzystał przy zakładaniu 112l.
I teraz moje pytanie co dać na dno czy piasek akwarystyczny czy może żwirek jakiś ?
W piasku rośliny tak samo się dobrze ukorzeniają jak w żwirku ?
Wyglądem bardziej podoba mi się piasek ale chcę też żeby rośliny dobrze rosły więc co polecacie?
Akwarium ma być bardziej roślinne ale takie z normalnym świtałem 0.5w/l i bez większego nawożenia.

GG:9678802

Piasek styknie. Wink
żabienice,moczarki,kryptokoryny i przede wszystkim nurzańce uwielbiają wprost piasek Wink

http://sepher.eportal.com.pl/dfa/

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne
Polecam :)

Witam,
podłączę się pod temat i zapytam o zdanie jak podobałoby się Wam podłoże tego typu:

http://www.akwarystyczny24.pl/zwir-natur...-1342.html

najlepiej kupić ziemię ogrodniczą i roślinki będą śmigać, a rybką się nic nie stanie i będzie git...

witam planuje zmienić nieszczęsny bazalt na piasek lub drobny żwir rzeczny , lecz nie wiem ile muszę tego piasku do 54l dać ?


Skocz do: