• 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Karmienie zbrojników = warzywa + inne pokarmy.
#91

hessusek, dziękuję Big Grin
#92

Hej,
mam zbrojnika (2,5 cm, czarny w tygrysie prążki) od niedawna. Widzę, że kiepsko u niego z apetytem. Polecono mi tabletki do karmienia ale bywa, że zalegają na dnie i zamulają. Piszecie o karmieniu marchewką? Ma być ugotowana czy surowa? Czy te niezjedzone tabletki wyjmować?
#93

pullinek, mój zbrojnik ma około 3 cm i też nie je tabletek. Małe zbrojniki żywią się głównie glonami, dopiero jak będą większe to będą wymagały czegoś więcej. Ja mojego jakos specjalnie nie karmię. Czasem je jakieś resztki po tabletkach dla kirysków, ale tak to je to co zalegnie na dnie. Co jakiś czas daję mu rozgotowaną marchewkę i seler lub sparzoną sałatę.
Mojemu smakuje seler, dlatego proponuję, żebyś wrzucił te trzy rzeczy i zobaczył do czego Twój będzie się cały czas "przyklejał". Dla urozmaicenia możesz co jakiś czas wrzucić mu tą tabletkę, ale najlepiej nie całą tylko np. połowę.
Co do warzyw to polecam zostawić na całą noc i rano wyjąć resztki Smile Pamiętaj, że seler i marchewka muszą być bardzo rozgotowane, a sałata zalana wrzątkiem :]
#94

Czy wiecie jak podawać zbrojnikom mrożonki z glonów? Kupiłam je w sklepie zoologicznym dla urozmaicenia ich menu, ale nie wiem jak je podać. Proszę o poradę, dodaję zdjęcia pokarmu:



#95

Tak, jak każdy inny mrożony. Rozmrozić kostkę i przepłukać na drobnym sitku lub siatce do wyławiania (takiej z drobnymi oczkami) pod bieżącą wodą. W zoologicznym można kupić sitko do płukania pokarmów, jednak jest dużo droższe niż takie sitko kuchenne (sitko plastikowe, gęste na szklankę coś niecałe 2zł w sklepie kosztuje).

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#96

Dziękuję Kesi
#97

Mam takie pytanie odnośnie tej marchewki. Czy ją trzeba ugotować, czy wystarczy dać surową?
#98

Należy ją sparzyć we wrzątku, nabić na widelec (inaczej będzie pływała) i wio z tym do akwarium.
Należy podawać tylko pewne warzywa, nie te kupowane w marketach etc.
Podanie takich marketowych warzyw często kończy się zgonem zbrojników. Jeżeli nie ma się dostępu do takich to polecam mrożonki na przykład hortexu
#99

ha czyli marchewki z marketów nie można, to skąd wziąść marchewke ;D
ile taka marchewka lub ogórek może byc w akwarium ?/

cześć można tez podawać białko z jajek ja tak daje jedzą wszystkie ryby i glonojady tez to lubią ugotuj jajko na twardo i odetnij jedna końcówkę zobaczysz jaka będzie reakcja glonojadów i ryb ale lobią to na pewno moje jedzą i za tym przepadają Pozdrawiam
(16.10.2010, 20:10)sepher napisał(a):  Należy ją sparzyć we wrzątku, nabić na widelec (inaczej będzie pływała) i wio z tym do akwarium.
Należy podawać tylko pewne warzywa, nie te kupowane w marketach etc.
Podanie takich marketowych warzyw często kończy się zgonem zbrojników. Jeżeli nie ma się dostępu do takich to polecam mrożonki na przykład hortexu
no j a tesz daje marchweke i jak co zostawiam ja naj dluzej na 24 godziny ni e dłużej bo potem woda sie zakwasza pozdrawiam


Skocz do: