• 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozmnażanie molinezji.
#81

Witam prawdopodobnie dziś w nocy lub nad ranem molinezja czarna okociła mi się mam około 12/14 rybek. Pewnie w nocy część ryb została zjedzona przez inne ryby ponieważ posiadam akwarium ogólne...

Teraz chciałem się zapytać co trzeba zrobić żeby dochować się dorosłych rybek...

Proszę o info czym i jak je karmić, w jakich warunkach je trzymać, ogólnie wszystko.

To moje pierwsze małe ryby.


Z góry thx za pomoc.

Każdy post w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu

Tematy zostały połączone, korzystaj z opcji SZUKAJ.
Kejdi





W razie pytani proszę pisać na PW lub GG: 1390946
#82

Odłów je, włóż do kotnika i zostaw w akwa.... Lub jak na razie nie masz kotnika zostaw te małe w wyławiaku na powierzchni wody... Karmić można mocno rozdrobnionym pokarmem dla rybek... Lub specjalnym dla narybku..

Moja 112- http://www.akwaswiat.net/-112l-ogolne-pi...13661.html

Jesteś ze Szczecina, bądź okolic?? Zapraszam na forum...
http://akwarium.szczecin.at/index.php


#83

Aha dzięki za info...

Jak naraźę trzymam je w 5l. akwarium.

Wsadziłem im mały filterek nie za mocno ciągnący i grzałkę 25watową, no i troche drobnego żwirku i parę pływających roślinek. Żeby ich nie powciągało.

Thx.





W razie pytani proszę pisać na PW lub GG: 1390946
#84

witam, moze jest gdzies juz to na forum ale nie dopatrzylem sie mam kotna molinezje i chcialem bym sie dowiedziec jakie beda objawy ze rybka nie dlugo zacznie rodzic i kiedy mam ja odlowic do kotnika, mam ja okolo 10 dni wiec musiala zostac zaplodniona jeszcze w sklepie

Tematy zostały połączone, korzystaj z opcji SZUKAJ i czytaj jak najwięcej.
Kejdi
#85

odłów ją teraz a nie długo będziesz miał 10-60 małych
to znaczy po 4-6 tygodniach

Posty zostały połączone - Kejdi
#86

zostaw ja samej sobie, masz ja tylko 10 dni więc nie przyzwyczaiła się do otoczenia jeszcze(stres) a jak dasz ja do kotnika może być tak zestresowana, że może mieć kłopoty z rodzeniem
Kasper więc po co ją już odławiać ???

NIE MĘCZ RYB W KULI!!!
#87
Rolleyes 

racja, źle zrozumiałemSad
#88

Witam,
rybki mam 2 tygodnie i zauważyłam, że moja molinezja black molly ma duży brzuch i gania inne lub przeciwnie-chowa się po kątach. To jest akwa ogólne, 180l i raczej mało rybek (wszystkie młode, tylko te molinezje starsze). Czy mogą zjeść narybek? No i jak poznać, że molinezja już przestała rodzić? Odławiać do kotnika, czy nie?
#89

A jakie te inne rybki? Rozpoznać że przestała rodzić można prosto jest chuda i zaczyna sobie swobodnie pływać po akwa.
#90

hmm jak chcesz mieć miliony rybek z którymi nie będziesz miał co robić i pytać każdego czy chce rybki a każdy odpowie że nie to odłów, a ja chcesz by zostało kilka młodych z którymi problemu mieć nie będziesz to zostaw w akwaWink pewnego dnia zobaczysz kilka pływających rybek a potem rybka będzie chudaWink

NIE MĘCZ RYB W KULI!!!


Skocz do: