• 9 Głosów - 4.22 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Glonojad-sprawdź którego masz w obsadzie.
#11

A czy któryś z wymienionych wyżej lub nie wymienionych nadaje się do akwarium o wym.: 60x30x30 (40cm) ? I czy koniecznie musi być glonojad w akwa o takich wymiarach?
#12

którego z glonojadów mógłbym wpuścić do akwarium 63 l (wym 60x30x35) tak aby nie miec problemów z glonami, do czyszczenia dna myslę kupić jakieś 6 kirysków, i kolejne pytanie czy to musza być kirysy jednego gatunku czy mógbym kupić np. po 2 z 3 innych gatunków?
#13

Żadnego gibicepsa, syjamskiego, zbrojnika niebieskiego, nie wsadzisz do takiego baniaka.
Otoski super się nadają do czyszczenia z glonów, krewetki amano również są fajnymi czyścicielami.
Hmmm myślę że lepiej mieć grupę jednego gatunku kirysa. Ale do takiego baniaka najlepiej nadadzą się kiryski panda, bo są małe i możesz wówczas dać kilka ich sztuk.
#14

hmm, a glonojad karłotawy nadawałby się zamiast otosów? Jesli nie to ile otosków?
#15

Karłowaty? Szczerze to nawet nie wieki jaki to jest.
Zostałbym przy otoskach. Z 6 sztuk możesz dać do takiego baniaka.
#16

Acanthicus adonis

POCHODZENIE:
Ameryka Południowa - Rio Tocantins
WIELKOŚĆ:
100cm
ZACHOWANIE:
Terytorialny gatunek. Należy trzymać wyłącznie z dużymi rybami.
DYMORFIZM:
Samce są bardziej agresywne i terytorialne.
TEMPERATURA:
20-30*C
WODA:
pH 6,0 - 7,8 ; zalecana bardzo silna filtracja
POKARM:
Głownie rośliny. Najlepiej podawać ugotowane warzywa tj. marchew, kalafior, sałata, szpinak. Ryba chętnie przyjmuję również tabletki dla ścieraczy.
ROZMNAŻANIE:
NIe rozmnażany w akwarium.
OPIS:
Akwarium o długości minimum 300cm. Podłoże żwirowate. Konieczne dekoracje z korzeni, tworzących naturalne kryjówki dla ryb. Zalecane jest stworzenie silnego prądu wody w akwarium.

Moje doswiadczenie z ta ryba:

Jak przeskoczylem z akwa 54L na 112L Myslalem ze to juz niewiadomo co za baniak.
Nie poczytalem dobrze o obsadach i rozmiarach ryb. Wystartowalem 112-stke i czym predzej po rybki .
Zaczelem kupowac co mi sie podobalo a nie to co powinienem ---> Skalary i oczywiscie glonojada .
Wypatrzylem glonojada "Acanthicus adonis" nie poczytalem co to za ryba i jakich warunkow potrzebuje i do jakich rozmiarow rosnie Smile .

Adonisek z mojego akwa:


Fakt faktem ryba poprostu bombowa ale efekt byl taki :

-ryba rosla bardzo szybko
-lubi zieleninke wystarczylo , ze przyssal sie na sekunde do roslinki i od razu robil dziure na wylot w lisciu
- niszczyl wszystko co sie dalo " za male akwa!"
-po kilku tygodniach zaczal robic sie terytorialny i przeganial wszystkie ryby
-z racji tego , ze szybko rosl musial swoje zjesc a co za tym idzie "odchody" po odmuleniu i podmianie wody robil tyle w kilka godzin ile reszta obsady robila w tydzien. Zaczelo mi sie robic szambo w akwa.

To wszystko zaowocowalo tym , ze wymienilem go w sklepie na parke ramirezek electric blue i malutenkiego zbrojnika niebieskiego .

POZDRAWIAM

Akwa112L -4x24W , Fluval106 + Aqua szut turbo n 750 , Grzalka...Co2...
FISH TANK
#17

Piękna stronka o glonkach: http://www.l-welse.com/index.php?page=l1 , ale np: Loricardi Red (L010A) tam nie znalazłem.
#18




Co to za glonojad Smile
#19

zbrojnik niebieski
#20

Filmik w jakości HD " Potwór z akwarium "

http://www.youtube.com/watch?v=Fo-weKYjA...e=youtu.be


Skocz do: