• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

akwa 30l
#1

czesc, jestem początkującym akwarystą . mam w akwa juz 8 par gupików, 3 neonki, 2 kiryski. Mogę jeszcze dorzucić parke platek czy będzie już za mało dla nich miejsca??
#2

8 par? 16 gupików? bo tak to zrozumiałem.. jak dla mnie jeśli masz 16 gupików to stanowczo za dużo w 30l akwa, kolejnych rybek nie masz co dokupywać , a neonki trzyma się w stadach ( conajmniej 10-12 sztuk )

PS. Jak byś mógł to wrzuć fotkę swojego akwa, będzie łatwiej powiedzieć czy możesz dorzucać rybki czy nie Tongue
#3

30 litrów to za mało na ryby, które masz. Musisz wybrać i zrobić krewetkarium, albo 1x bojownik. Takie jest moje zdanie, takie zbiorniki nie są dobre do hodowli ryb.

"...Nigdy Nie Jest Tak Źle,...By Nie Mogło Być Gorzej..."

Piszę poprawnie po polsku.

-gg: 4417762

- 100 litrów (ryby Ameryki Płd.): http://www.akwaswiat.net/-100-l-ogolne-t-14088.html
#4

nie 8 gupików i neonki trzymam bo mi pozdychały,a nowych nie chce kupowac.dzieki za odpowiedziSmile
#5

Jakie kiryski ?
Jakie neony ?
Ile samców i ile samic gupika ?
#6

_Maksymilian_ 8 par wiec chyba wszystko jasne Tongue

Kolego akwamaniak zrób jak powiedział krolik85 albo krewecie albo bojownik ewentualnie możesz zostawić sobie ze 2-3 parki gupików i tyle tylko pamiętaj że będą się mnożyć i możesz znowu dojść do stanu jaki jest na dzień dzisiejszy, tak więc dobrze się zastanów i już szukaj nowego domu dla neonków i kirysków Smile

P.S do wspomnianych wyżej 2-3 par gupików do tego akwa ewentualnie możesz dać 3-4 sztuki kiryska pigmeja ale on jest ciężko osiągalny więc nie wiem, aha no i jak chcesz to do gupików możesz wrzucić z 5 red cherry.

Ludzie udzielajcie pomocy tak żeby innych do akwarystyki przekonać i jej nauczyć a nie tak żeby, od niej odstraszyć.
#7

dzięki za rady i mam jesz jedno pytanie. Jeśli gupiczka okoci się w gęsto zarośniętym dużym akwa to co narybek będzie jadł?
#8

to co mu dasz Big Grin najlepiej specjalny pokarm dla narybku który dostaniesz w każdym zoologicznym Wink
#9

może być pokarm-płatki ( tylko mocno rozrobniony(w palcach))
#10

ice.green napisał(a):może być pokarm-płatki ( tylko mocno rozrobniony(w palcach))

Tak, jek najbardziej, tylko musisz naprawde go rozdrobnić na pył. ja to robie w pokrywce słoika i rozgniatam czym sie da. Morze to nie brzmi zbyt przekonująco, ale zawsze przeżywało min. 10-15 maluchów, a rekord to 49. Można też kupić gotowy pokarm-pyłek, który kosztuje 15 zł.


Skocz do: