• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Dzięki za propozycję, ale wolałbym się nie pozbywać już posiadanych rybek. Czy 30 neonów czerwonych, 10 kirysków spiżowych i 10 otosków w 126l będzie ok czy to za dużo?

Ja mam 30 neonów w 200 L plus 5 otosków i kiryski. Powiem Ci że tłoku nie ma, ale teraz zredukowałbym do 20.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

Witam mam akwarium 105 L, a w nim
13 krewetek red cherry
9 Neonów innesa
5 gupików
i 4 molinezje black molly
z roślinności anubisy, moczarka, mech jawajski i parę innych.
Temperatura 26 stopni C
pH 7-7,5 KH 180 GH 150-300
Filtr AQUAEL ASAP 500
Czy spełniam warunki tych ryb, jakie jeszcze mógłbym dodać? Chciałem dodać krewetki red crystal i red nose oraz mikrokraby.

(26.07.2015, 20:16)aquadruid napisał(a):  Witam mam akwarium 105 L, a w nim
13 krewetek red cherry
9 Neonów innesa
5 gupików
i 4 molinezje black molly
z roślinności anubisy, moczarka, mech jawajski i parę innych.
Temperatura 26 stopni C
pH 7-7,5 KH 180 GH 150-300
Filtr AQUAEL ASAP 500
Czy spełniam warunki tych ryb, jakie jeszcze mógłbym dodać? Chciałem dodać krewetki red crystal i red nose oraz mikrokraby.

Biotop prawie ten sam, aczkolwiek innesy wolą wodę miększą niż molinezje czy gupiki i do tego woda dla molinezji dobrze jak jest bardziej zasadowa do 8.0 pH, przy czym neony pomiędzy 5 a 7 pH.

W jakich stopniach masz podaną twardość? W amerykańskich? ppm?
KH 180 ppm = 10,08 °dH
GH 150 - 300 ppm = 8,4 - 16,8 °dH
Duża rozbieżność testu GH, twardość dla neonek optymalna była by do 10 °dH.
Jeżeli masz podane w ppm.

Tak w ppm. A jest tam miejsce na jeszcze jakieś ryby? Jeśli tak to jakie?

(27.07.2015, 12:52)aquadruid napisał(a):  Tak w ppm. A jest tam miejsce na jeszcze jakieś ryby? Jeśli tak to jakie?

To zależy, napisz jakie masz podłoże i na jakich rybach by Ci zależało,
np. jak masz piasek na podłożu, to śmiało możesz dorzucić kiryski, super rybki świetnie wyglądają i zjadają resztki pokarmu który opada na dno.
Możesz również dorzucić otoski, ale tak jak mówię opcji parę jest napisz na jakich rybach ci zależy, bo z tego co widzę to na środku już dosyć sporo masz i tam bym nic nie dorzucał.

czarny żwir 1-3mm
Szczerze jest to moje pierwsze akwarium i nie wiem czego bym chciał do niego dlatego liczę na jakieś propozycje. Myślałem o otoskach, i grubowargach zielonych.

(27.07.2015, 18:54)aquadruid napisał(a):  czarny żwir 1-3mm
Szczerze jest to moje pierwsze akwarium i nie wiem czego bym chciał do niego dlatego liczę na jakieś propozycje. Myślałem o otoskach, i grubowargach zielonych.

Na grubowargi to za małe akwa.

Jeśli żwir nie ma ostrych krawędzi to możesz dorzucić kiryski.

Ogólnie do środka akwarium nie dodawał bym nic więcej, jedynie coś na dno i otoski.

Jak możesz to wrzuć jakieś zdjęcia baniaka. ;]

Dzięki za porady prawdopodobnie wprowadzę kiryska. O otoskach pomyśle. Zamówiłem jeszcze kilka krewetek red nose i ślimaka.

http://images66.fotosik.pl/1073/159a65f46c23d465.png



Dzięki za sugestie.


Skocz do: