• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Dobra obsada, poszukaj kolorowych typów zbrojników według klasyfikacji L000 (000- numer) Ja mam na przykład L134, Będziesz mógł znaleźć cośmniejszego od zbrojnika niebieskiego. I nie będzie przestawiał roślin.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

Witam, mam akwarium 112l odziedziczyłem z rybkami. Taka obsada :
- 15 neonków
- 4 gupiki 2samce 2 samiczki
- 3 bojowniki 1 samiec 2 samiczki
- 2 molinezje
- 4 kiryski
- 2 glonojad
czy taki zestaw może być razem? czy coś moge dobrac jeszcze?

Już jest za dużo. Neony i gupiki to zupełnie inna bajka jeśli chodzi o wymagania co do parametrów wody. Albo jedno, albo drugie. Dokupić kirysków, najlepiej zrezygnować z glonojadów. Wielkość baniaka niby ok, ale jak będą miały po 10cm to będą strasznie brudzić. Kiryski trzyma się co najmniej po 6-8 sztuk.
Wybierz:
- Neony + kiryski + (ostatecznie) bojowniki
- Żyworódki + (ostatecznie) kiryski
Oczywiście najlepiej byłoby gdybyś podał parametry swojej wody (PH, GH, KH)

Witam, mam akwarium 112l (80x40x40).

Zastanawiam się nad obsadą:
-neon zielony(simulans),
-modrook gertrudy,
-sumik szklisty,
-kirysek pigmej bądź kirysek malutki.

Mogłabym prosić o poradę doświadczonych akwarystów, czy taki dobór obsady nie koliduje? jeśli jest ok, to ile bym ich mogła mieć?

(22.06.2015, 12:36)chudiniak napisał(a):  Witam, mam akwarium 112l (80x40x40).

Zastanawiam się nad obsadą:
-neon zielony(simulans),
-modrook gertrudy,
-sumik szklisty,
-kirysek pigmej bądź kirysek malutki.

Mogłabym prosić o poradę doświadczonych akwarystów, czy taki dobór obsady nie koliduje? jeśli jest ok, to ile bym ich mogła mieć?

Ryby z trzech kontynentów Wink Sumiki rosną bodajże do kilkunastu cm więc akwa za małe.Stadko neonków oki kiryski oki co do modrooka to nie znam ryby więc się nie wypowiadam.Zamiast sumików może jakieś pielęgniczki?

"Tylko prawdziwa przyjaźń to potęga..."
Małe Malawi-nieistniejące
http://www.akwaswiat.net/-200-malawi-t-28348.html
Prawie Azja-nieistniejące
http://www.akwaswiat.net/-200l-azja-the-...867-9.html

dzieki za odpowiedz Smile sumiki rosna do 8 cm. te bestyjki to juz akurat mam. sa bardzo grzeczne (za dnia) i je bardzo polubilam, a cala reszte chcialam do nich dokomponowac. osobiscie podobaja mi sie malutkie rybki. pielegniczki troche za duze

Witam,
Przenoszę rybki do większego akwarium - 126 l (80x35x45), mam aktualnie:
11x neon czerwony
6x kirysek spiżowy
6x otosek
krewetki RC.
Proszę radę ile rybek mogę dokupić z każdego gatunku, żeby nie przerybić. Chciałbym zostać przy tych samych gatunkach tylko zwiększyć ich liczebność.
Pozdrawiam.

Proponuję obsadę: 2 ryukiny i 6 dań malabarskich.

Akwaria aranżowane w Polsce są najpiękniejsze. Moje akwaria to: 3,5l, 5l, 6l, 6l, 12l, 23l, 23l, 45l, 57l, 70l, dwa oczka (1.5 x2 i 2,5 x4) i staw 15x30.

Proponuję obsadę: 2 ryukiny i 6 dań malabarskich.
Daj tam 2 ryukiny i 6 dań malabarskich.
Daj tam 2 ryukiny i 6 dań malabarskich.

Akwaria aranżowane w Polsce są najpiękniejsze. Moje akwaria to: 3,5l, 5l, 6l, 6l, 12l, 23l, 23l, 45l, 57l, 70l, dwa oczka (1.5 x2 i 2,5 x4) i staw 15x30.

Hehe, nie 'dań' tylko danio! Tej nazwy się nie odmienia!


Skocz do: