• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Witam może mi ktoś zaproponować obsadę na bazie neonów. Pozdrawiam

Dzięki za rady Big Grin

Mnie niestety nikt nie chce podpowiedzieć??? Dodam jest ławiczka 10 neonów czerwonych. Pozdrawiam

Mając na tyle wymagające ryby powinieneś wiedzieć co można do nich dobierać. Raz, że bez opisu akwarium nic nie można doradzić, a dwa że 10 neonów to trochę mało. U mnie w 112l pływa 15 i jest ich mało...

Witam. Po pierwsze szczegóły zbiornika są na stronie 114 którą zapewne czytałeś. Po drugie 10 neonów jest tylko na początek (na próbę po 2 tygodniach od startu baniaka) przewidywana ilość to 15 szt.do tego 6 otosków, 1 zbrojnik niebieski wiem że trochę za mały zbiornik jak na niego ale ładnie wygląda tą paskudka. Marzę o parze ramirezów ale są bardz o wrażliwe na zmiany parametrów wody więc może 2 pary gurami 1 para mozajkwa druga dwu plamy. Nie chce też przesadzić z ilością ryb. Kirysy odpadają bo mogły by się kaleczyly o podłoże choć są piękne i jeszcze ktoś na środek. Pozdrawiam.

(10.02.2015, 22:28)sylmar7 napisał(a):  Witam. Po pierwsze szczegóły zbiornika są na stronie 114 którą zapewne czytałeś. Po drugie 10 neonów jest tylko na początek (na próbę po 2 tygodniach od startu baniaka) przewidywana ilość to 15 szt.do tego 6 otosków, 1 zbrojnik niebieski wiem że trochę za mały zbiornik jak na niego ale ładnie wygląda tą paskudka. Marzę o parze ramirezów ale są bardz o wrażliwe na zmiany parametrów wody więc może 2 pary gurami 1 para mozajkwa druga dwu plamy. Nie chce też przesadzić z ilością ryb. Kirysy odpadają bo mogły by się kaleczyly o podłoże choć są piękne i jeszcze ktoś na środek. Pozdrawiam.

Jaki filtr? Bo pasujący do 150l nic nie mówi.
112l dla zbrojnika to minimum, więc wydaje mi się, że wcale nie za mało.
Jakie masz parametry wody i czemu zakładasz, że będą się zmieniały?
Ramirezy to świetna broń na ślimaki, w moim starym roślinnym świetnie się z nimi uporały. Jednak do ich odpowiedniego funkcjonowania potrzebne jest piaszczyste podłoże, tak jak dla większości ryb dennych.
Co do gurami to myślę, że jeden gatunek by wystarczył. Przy wymianie podłoża na piach, mógłbyś trzymać jakieś mniej wymagające pielęgniczki.

Witam niestety problem z parametrami nigdzie nie idzie dostać testów mają mi przywieźć w piątek ale w zeszłym tygodniu też tak mówili. Czy wymianie podlegać ma całe podłoże czy wystarczy wymienić część odkrytą przed korzeniem i pod nim? Pytam bo pod resztą jest podłoże dla roślin przysypane grysem 4-10mm. jeżeli chodzi o zmianę warunków to głównie chodzi mi mi o transport i aklimatyzację w moim zbiorniku. Pozdrawiam

(11.02.2015, 14:51)Piczu14 napisał(a):  Ramirezy to świetna broń na ślimaki, w moim starym roślinnym świetnie się z nimi uporały.

Kurczę, kilka lat hodowałem ramirezy i nie zauważyłem aby się interesowały ślimakami, masz jakąś specjalną odmianę ?

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg

Miałem parę zwykłych, hodowlanych ramirez i kilkukrotnie widziałem, jak dobierają się do świderków. Miałem wtedy plagę ślimaków, których stopniowo ubywało, a jako pozostała obsada, były cierniooczki Khula, miedziki i otoski, więc wątpię, żeby któreś z nich zajadało się ślimakami. Może to po prostu kwestia osobnika.


sylmar7, co do aklimatyzacji bym się nie martwił, bo odpowiednia, powolna aklimatyzacja im nie zaszkodzi. Pytanie tylko, czy nie masz zbyt twardej wody w akwarium.

Jutro mają być już w końcu testy więc będziemy badać i wszystkiego się dowiemy. A co odnośnie wymiany podłoża czy musi być piasek czy żwirek frakcja 1-3mm wystarczy? Pozdrawiam.


Skocz do: