• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Aha ok Wink zbiornik jeszcze nie stoi wogole (pisałem o tym wcześniej) będę kupował za miesiąc około. I ogólnie jakie są koszta takich testów kropelkowych Smile?

http://lmgtfy.com/?q=testy+kropelkowe+ph+zoolek
Trzeci link to allegro. Powodzenia w poszukiwaniach...

Witam serdeczne wszystkich forumowiczów. Mam ogromną prośbę odnośnie doboru fauny i flory do 112L zbiornika. W młodości miałem niewielki zbiornik ale od tamtych czasów wiele się zmieniło całe szczęście dla rybek bo małolat nie myślał o PH ani czy tej Rybce jest dobrze że o ich ilości to nawet nie wspomnę. Aktualnie zakupiłem 112L duży korzeń i 7 woreczków żwirku i 4L podłoża do roślin. Zbiornik zakładam dla siebie i moich dzieci ponieważ ja od zawsze chorował na akwarium a dzieciaki lubią patrzec. Myślałem o neonkach innesa małe stadko oraz gupikach ale doczytałem że charakterystyka wody jest inna i już młodość się kłania kiedyś o tym człowiek nie myślał. Chciałbym aby było kolorowo i z sensem a i jeszcze może jakaś odmiana glonojada. Z góry dziękuję i proszę nie krytykować każdy zaczynał.

Witaj
Jeżeli to ma być baniak dla dzieciaków to tylko ryby kolorowe. Zbrojniki trzyma się w grupach więc nie bardzo. Chyba że otoski?

Moja propozycja:

5 gupików (1 samiec, 4 samice)
4 platki ( j.w.)
4 molinezje "słoneczne i księżycowe" 2+2
6 otosków

Dziękuję bardzo za podpowiedź, ale jeszcze może pomysł na roślinność bo ryby dopiero za 3 tygodnie a roślinki za tydzień jak tylko woda dojdzie do siebie(flora bakteryjne się zrobi jak należy) Chciałbym aby było im tam prawie jak w naturze.

Bardzo mi sie podoba obsada zaproponowana przez Agromana, jednak zamiast platek zaproponowałabym Ci kiryski (np. 6-7 pandowatych) albo tetry kolorowe - w podobnej ilości co kiryski, te ostatnie napewno spodobają sie dzieciakom Wink

Coś mało wymagającego... anubiary, rogatek, sagittaria subulata, żabienice, mikrozoria, ludwigia repens. To na początek wystarczy. Pamiętaj o świetlówkach, minimum 6500k Smile

Ogromnie dziękuję za fachową pomoc mam jedną świetlówek nie jestem pewien filie delfinów ale myślę o założeniu jeszcze dwie listwy z ledami to może wtedy będzie te 6500k. Smile

Napisz co jest na świetlówce i powiedz mi ile ma W . Co to za listwy? są ledy i ledy Wink oświetlenie to połowa sukcesu

Na świetlówce nic nie pisze ma 24W. A ledy to takie listwy tutaj jest opis: Model : ZESTAW ŚWIETLNY 300 SMD LED 5630 60 SMD/1M

Napięcie zasilania 12V

Pobór mocy 18W/M

Ilość diód 300/5M

Wielkość diody 5,6x3

ZASILACZ 12V

JASNOŚĆ 1500 LM/M. Pozdrawiam


Skocz do: